«Весняні Наспіви» вдесяте відлунали у сковородинівській альма-матер

Факультет мистецтва, менеджменту, педагогіки і психології > > Новини факультету > «Весняні Наспіви» вдесяте відлунали у сковородинівській альма-матер

20 березня 2019 року у актовій залі ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» відбувся Х Всеукраїнський вокальний конкурс «Весняні наспіви – 2019». Вже традиційно, організатори конкурсу, кафедра мистецьких дисциплін і методик навчання педагогічного факультету, проводили цей конкурс з метою активізації та розвитку вокального мистецтва серед учнівської молоді, виявлення та підтримки молодих талантів, залучення учнівської молоді до світових художніх цінностей та виховання їх високо естетичної культури. Крім цього, метою конкурсу є заохочення талановитої молоді вступати на спеціальність «Музичне мистецтво» нашого університету.

За десять років свого існування, конкурс набув неабиякої популярності, та відкрив багато обдарованих особистостей, що, свого часу, стали студентами педагогічного факультету зі спеціальності «Музичне мистецтво». Приємно, що колишні учасники конкурсу, випускники університету минулих років за спеціальністю «Музичне мистецтво», що нині працюють музичними керівниками у закладах середньої освіти, запрошують та привозять на конкурс вже своїх власних учнів.

Цьогоріч конкурсанти змагались у двох номінаціях – «класичний романс» та «естрадна пісня», та, за умовами конкурсу, були поділені на дві категорії: І категорію представляли старшокласники загальноосвітніх шкіл, шкіл естетичного виховання, ліцеїв, гімназій, вихованці вокальних студій, будинків творчості віком від 15 років; другу – студенти коледжів. Учасникам, що прибули на конкурс з різних регіонів України (зокрема, Київської, Житомирської та Запорізької областей) необхідно було виконати основне завдання конкурсної програми, а саме дві музичні композиції українських та зарубіжних авторів.

Ведучим ювілейного конкурсу був улюбленець студентської молоді, керівник соціально-гуманітарного відділу університету Андрій  Іващенко, а оцінювати вокальні таланти випала честь професійному журі, що складалось із викладачів кафедри мистецьких дисциплін і методик навчання університету: доктора мистецтвознавства, професора Тетяни Мартинюк (голови журі), доктора педагогічних наук, доцента Ірини Малашевської, кандидата педагогічних наук, доцента Лариси Кожевнікової, кандидата педагогічних наук, старшого викладача Олени Ткаченко, старших викладачів Антоніни Карпенко та Алли Захарченко.

У ході святкового концерту, що передував самій конкурсній програмі, своїми виступами зал «розіграли» випускниця спеціальності «Музичне мистецтво» Олеся Сушко (яка, до слова, привезла на конкурс двох своїх вихованиць), а також  кращі студенти спеціальності, нинішні студентки педагогічного факультету Анастасія Петрова,  Ганна Ляч та Людмила Стрілець, які зачарували зал блискучим виконанням сучасних українських пісень.

Після виступів запрошених на сцену почали виходити цьогорічні учасники «Весняних наспівів» – розпочалась конкурсна програма у номінації «класичний романс». Розкішні романси присутнім дарували учасниці Анна Ковальова, Каріна Пасічник, Олексій Таранов, Вікторія Дерій та Єлизавета Строгонова.

«Номінацію «Класичний Романс» ми ввели нещодавно, і це, беззаперечно, було вірним рішенням. Я вважаю, що дана номінація важлива у виховному і мистецькому значенні, вона має право на існування на ряду з естрадними композиціями», – розповіла нам, напередодні, голова журі, доктор мистецтвознавста, професор Тетяна Мартинюк.

У номінації «естрадна пісня» до конкурсу долучились юні вокалісти і вокалістки Владислава Горобець, Аделіна Зиза, Олексій Чирка, Вікторія Якубовська, Анна Брик та Катерина Силецька. Нагадаємо, що у другій номінації учасники мали виконували дві композиції – українською мовою та іноземною мовою.

У перерві між виступами та оголошенням результатів своїми враженнями від ювілейних «Весняних Наспівів» поділилася конкурсантка Єлизавета Строгонова: «Я вперше стала учасницею цього заходу. Конкурс був дуже хвилюючим і захоплюючим одночасно. Близькі люди дали мені поштовх до дії та неабияку підтримку. Коли я вже стояла на сцені, мені допомагав мій куратор, котрий сидів у залі. Я дуже пишаюся собою і вважаю, що подібні заходи цікаві для глядача і неймовірно важливі для учасника. Це корисно не лише для вокалу, а й загартовує психологічно».

Настав час підвести підсумки конкурсу, тому зі словами вдячності до учасників конкурсу та їх наставників до учасників конкурсу звернулася очільниця журі, завідувач кафедри мистецьких дисциплін і методик навчання педагогічного факультету ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди», доктор мистецтвознавства, професор Тетяна Мартинюк, що оголосила про результати конкурсу, відмітивши, що думки майже всіх членів журі збігалися і прийняти рішення було легше, ніж здавалося: «З моєї точки зору, конкурсанти показали високий рівень вокальної майстерності, не зважаючи на те, що учасників дещо менше ніж торік, через те, що в цей же час відбувався круглий стіл. Різниці між учасниками майже не відчувалося, кожен з них продемонстрував чудову техніку володіння голосом. Особливу увагу журі привернула Зиза Аделіна, котра влучно та яскраво презентувала як українську народну композицію, так і іноземну блюзову пісню. Відомо, що вбрання цієї призерки було зроблено своїми руками» – відмітила у коментарі нашому сайту, вже опісля оголошення результатів, Тетяна Володимирівна.

Відтак, у номінації «Класичний романс» в І-шій категорії, журі надали ІІ-ге місце Строгановій Єлизаветі (Переяслав-Хмельницька ДМШ імені П. Сениці); у ІІ категорії І місце отримала Ковальова Анна (Бердичівський  педагогічний коледж, Житомирська обл), ІІ місцеПасічник Каріна (Бердичівський  педагогічний коледж, Житомирська обл) і ІІІ місцеДерій Вікторія (Київський інститут музики ім. Р. Глієра).

У номінації «Естрадна пісня» в І категорії І місце виборола Зиза Аделіна (Запорізька гімназія №25 гуманітарного профілю); ІІ-ге місце отримала Якубовська Вікторія (Переяслав-Хмельницька ЗОШ №7); ІІІ місце отримав Чирка Олексій (Переяслав-Хмельницька ЗОШ №3). У номінації «Естрадна пісня» в ІІ-гій категорії журі надало  лише ІІ місце Селецькій Катерині (Богуславський гуманітарний коледж імені  І.С. Нечуя-Левицького).

Усім конкурсантам та лауреатам вручили дипломи та цінні подарунки з символікою конкурсу. Керівники конкурсантів отримали подяки за професійний рівень підготовки молоді до участі у «Весняних Наспівах – 2019». На завершення, усі учасники та організатори конкурсу посмакували ювілейним тортом та у дружньому колі обговорили подальші творчі плани. Переконані, ювілейний конкурс відбувся на славу, а більшість його учасників, з-часом, ми побачимо в стінах нашої альма-матер вже у якості студентів.

  Юлія Кравченко

[vcfastgallery_mosaic fgm_layout=”fg_layout3″ fg_type=”magnific-popup” fgm_image_lightbox_size=”large” images=”1064,1063,1052,1054,1062,1061,1042,1060,1059,1058,1057,1056,1055,1053,1051,1050,1049,1048,1047,1046,1045,1044,1043″]

Leave a Reply

Категорії