Загальновідмо, що духовне життя українського суспільства на перетині ХХ-ХХІ століть позначене винятковою змістовною наповненістю усіх його сфер, зокрема національного музичного мистецтва, що є вагомим надбанням нашого народу в царині духовності. Упродовж багатьох століть і в сучасну епоху мистецька спадщина була і є важливим чинником становлення духовного світу особистості. Формування широкого гуманітарного світогляду, визначальних професійних компетентностей студентів є важливим спрямуванням багатогранної діяльності педагогічного факультету ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» під керівництво кандидата педагогічних наук, професора Наталії Ігнатенко.
У останні роки виразно простежується позитивна динаміка розвитку мистецького напрямку освіти на факультеті. Справжньою окрасою культурного життя нашого університету віддавна стали виступи неповторних артистів, заслужених артистів України Ніни Мирводи та Ярослава Гав’юка, які є студентами магістратури факультету спеціальності «Музичне мистецтво». Певно, запорукою цього процесу є той факт, що неозорий світ людського буття, чарівна краса природи, картини історичного минулого і сьогодення української спільноти отримали глибокий відтиск в музичній творчості.
Восени цього року надзвичайно плідна праця педагогічного колективу факультету щодо формування художнього світогляду та неповторної мистецької індивідуальності студентів вкотре відзначилася вагомими здобутками.
Яскравою подією в мистецькому освітньому просторі нашої країни став VI Міжнародний фестиваль-конкурс «Сходинки до майстерності», який відбувався протягом 9-10 листопада 2019 року в Центральноукраїнському державному педагогічному університеті імені Володимира Винниченка (м. Кропивницький). Студентами нашого університету було виконано низку інструментальних та вокальних творів.
Студент магістратури Андрій Галецький – яскраво обдарований музикант – бандурист, співак. Його виступи вражають не лише довершеною виконавською майстерністю, розмаїттям звукових барв, але й яскравим національним колоритом.
Студент магістратури Микола Куделя вирізняється непересічним музичним обдаруванням і успішно опановує мистецтво гри на баяні.
Неординарне обдарування студентки магістратури Тетяни Кадук всебічно розкривається в царині вокального мистецтва та витонченій виконавській інтерпретації української пісенної спадщини.
Яскраві музичні здібності студентки 3-го курсу Людмили Стрілець розкриваються в глибокій виконавській інтерпретації вокального доробку сучасних українських композиторів.
За досягнуті успіхи та високу виконавську майстерність усі ці студенти були відзначені дипломами лауреата І ступеня фестивалю-конкурсу.
Широкий суспільний резонанс викликав Міжнародний фестиваль-конкурс «Сузір’я талантів», який проходив 17-21 жовтня 2019 року в місті Кишиневі, Республіка Молдова. Надзвичайно яскравим на цьому представницькому мистецькому форумі був виступ Микити Фесенка, який в минулому році завершив навчання у магістратурі нашого університету за спеціальністю «Музичне мистецтво». Його виконання на музичному інструменті вирізнялося глибиною втілення художньої концепції творів, широкою палітрою темброво-динамічних барв, яскравим артистизмом. Висока виконавська культура Микити Фесенка відзначена дипломом лауреата І ступеня. Він отримав запрошення виступити на Міжнародному фестивалі в Македонії.
Усі ці здобутки віддзеркалюють талант та багатолітню плідну працю педагогічного колективу кафедри мистецьких дисциплін і методик навчання під керуванням її завідувача доктора мистецтвознавства, професора Тетяни Мартинюк.
Анатолій Мартинюк