Сковородинівські образотворці долучилися до лекції та майстер-класу з виготовлення весільних вінків під час виставки у НІЕЗ «Переяслав»

Факультет мистецтва, менеджменту, педагогіки і психології > > Новини кафедри музичного мистецтва і методики навчання > Сковородинівські образотворці долучилися до лекції та майстер-класу з виготовлення весільних вінків під час виставки у НІЕЗ «Переяслав»

У минулу суботу, 30 жовтня 2021 року, до нашого міста завітали представниці черкаського ГО «Метелики в голові» Олена Афанасенко та Олена Почтарьова. Причиною приїзду стало те, що у приміщенні фондів НІЕЗ «Переяслав» відбувся мистецький захід «Весільні вінки кінця XIX-XX століття». Позаяк у зв’язку з перипетіями пандемії людей зібралося не надто багато, це не завадило черкащанкам презентували кілька десятків експонованих вінків, прочитати лекцію та провести майстер-клас з виготовлення автентичних головних уборів наречених минулого століття на території України, який досліджують пані Афанасенко та Почтарьова. Родзинкою виставки була інтерактивна складова – відсканувавши QR-код біля того чи іншого експоната, відвідувачі мали змогу заглибилися в його історію, переглянули світлини.

Гості розповідають, що станом на нині вони зосереджуються на Черкащині та прагнуть розширити межі проєкту до всеукраїнського рівня, а до кола їх дослідницьких інтересів належать давні техніки створення та відтворення весільних вінків. Коштує такий вінок ручної роботи від півтори тисячі гривень. Працюють над виготовленням вінків вже більше трьох років – спочатку робили авторські головні убори, а потім зосередилися на відтворенні автентичних.

За словами засновниць ініціативи, вони ставлять собі за мету підтримати сучасних мисткинь, створюють можливість завдяки якій наречені одягають не старовинні оригінали, яким місце у музеї, а якісно відтворені репліки. Переконані, що таким чином вони зберігають традиції та передають їх наступним поколінням. Кажуть, останнім часом наречені звертаються до них частіше, адже автентика знову стала трендом. «Спершу це була робота над авторськими головними уборами, а потім більшою мірою почали відтворювати автентентичні» – розповідають Олена Афанасенко та Олена Почтарьова. Як правило вони роблять світлини віночків безпосередньо на моделях, аби у кольорі розповісти про те, як виглядали наші бабусі та прабабусі, які йшли до шлюбу у минулому столітті.

У другому блоці проведення мистецького заходу відбувся майстер-клас – демонстрували як робити восковички, листочки та інші елементи притаманні традиційним віночкам. Також робили невеличкі бутоньєрки – ними раніше прикрашали одяг дружки весільного боярина та нареченого з нареченою. Слід додати, що така практика була поширена не лише на Черкащині. За словами Олени Почтарьової нещодавно майстриням подарували восковий вінок з Хмельниччини. Себто цю традицію можна назвати не стільки і не тільки регіональною, а й всеукраїнською.

Журналісти з онлайн-ресурсу «Інформатор» робили відеоогляд цієї події:

Серед інших до мистецького заходу та анонсованих майстер-класів долучилися студенти та викладачі спеціальності «Образотворче мистецтво» факультету педагогічної освіти, менеджменту і мистецтва Університету Григорія Сковороди у Переяславі: кандидат педагогічних наук, доцент Тетяна Носаченко, старші викладачки Олена Шпитальова та Інна Рубан, викладачка Людмила Данилюк. У всіх них залишилися виключно прекрасні спільні враження про цей захід – повернулися щасливі та наповнені новими творчими ідеями.

Пресслужба кафедри

Категорії