Квіти – одне з найпрекрасніших творінь природи. Квіти завжди були, є і будуть невід’ємною частиною нашого життя. У рамках проведення Х Всеукраїнського історико-культурологічного форуму «Сікорські читання», 20 жовтня 2021 року, проходила виставка творчих робіт «Квіти» (декоративна композиція з елементами об’єму) під керівництвом старшого викладача кафедри мистецьких дисциплін і методик навчання Олени Шпитальової. Тут були представлені студентські роботи ІІ та ІІІ курсів з дисципліни «Флористичний дизайн».
Звертаючись до історії, дослідники доводять нам той факт, що у шумерських похованнях знаходили декоративні квіти з металів, ними був прикрашений головний убір в гробниці Пуабі, також знаходили й давні вази, що завершувались вишуканими горловинами, як вони вважали, призначеними для квітів. Мінойські фрески сповнені мотивами цвітіння, а еллінські образи часто доповнені заквітчаними та увінчаними силуетами. Еллінська пальмета досі є поширеним елементом орнаментації. Єгиптяни прикрашали квітами свої колони, храми і палаци. Говард Картер, археолог, що вів розкопки гробниці Тутанхамона був надзвичайно здивований і вкрай зворушений тим, що серед осліплюючого багатства і золота побачив віночок з польових квітів. Картини голландських художників захоплюють глядача неймовірними букетами де кожна пелюсточка витончено промальована.
Розглядаючи кожну експоновану композицію, можна з впевненістю говорити про те, що кожен здобувач намагався передати у своїх роботах красу квітки в різних матеріалах, використовуючи для цього тканину, фоміран, стрічки. Різне композиційне та кольорове рішення інтерпретується студентом по своєму, прослідковується індивідуальне бачення, що є надзвичайно важливим для майбутнього фахівця.
«Таке розмаїття, неповторність робіт створює гарний настрій. Можливо, після цієї виставки кожен для себе відкриє нове бачення на прості речі» – переконані на нашій кафедрі.
Пресцентр кафедри мистецьких дисциплін і методик навчання