Факультет мистецтва, менеджменту, педагогіки і психології > > Новини кафедри загальної педагогіки і педагогіки вищої школи > Професорка Ольга Шапран пройшла стажування в рамках україно-польського співробітництва в сфері освіти

З 19 по 25 березня 2023 р. доктор педагогічних наук, професор, завідувачка кафедри загальної педагогіки і педагогіки вищої школи факультету педагогічної освіти, менеджменту і мистецтва Університету Григорія Сковороди в Переяславі Ольга Шапран пройшла стажування у зимовій школі «Міжнародні Полоністичні Студії» Університету імені Адама Міцкевича на базі Палацу Дембіна.

Програма стажування передбачала прослуховування курсу лекцій (24 год), які читали провідні польські і українські вчені, зокрема: проф. Агнешка Піотровська-Воячик, проф. Йоланта Мигдаль, проф. Марта Вжесневська-Петжак, проф. Малгожата Рибка, проф. Малгожата Здуняк Вікторович, проф. Ігор Кривошея, д-р Войцех Хофманський, д-р Ольга Бабмрович, д-р Ева Новак-Пастерська, д-р Костянтин Мазур).

Як розповідає Ольга Іллівна її приємно вразив професіоналізм викладачів та організація ними лекцій:

«На особливу увагу заслуговує бездоганна методика проведення бінарних лекцій двома лекторами, обговорення проблемних запитань, презентаційні матеріали. Більшість лекцій викладалися польською мовою, що надало можливість українським науковцям і студентам покращити свої мовленнєві навички, розширити знання щодо польської культури і освіти», – зазначає професорка.

Поза тим, учасникам цього міжнародного проєкту дуже сподобалася екскурсія в Університет імені Адама Міцкевича, на якій було оглянуто матеріально-технічну базу цього ЗВО і презентовано керівництвом основні напрямки роботи із студентством. Також вразила екскурсія по місту Познань й ознайомлення із його історичними і культурними цінностями.

Професорка Ольга Шапран висловлює слова особливої вдячності організаторам і виконавцям міжнародного проєкту у особі професора Рафала Димчика, проф. Ігоря Кривошеї, д-р Войцеха Хофманського, д-р Костянтина Мазура та усіх, хто постійно дбав про якість проведення заходу та комфорт його учасників.

Нині, коли Україна продовжує своє входження до європейського освітнього простору особлива увага приділяється стажуванню вітчизняних учених у зарубіжних закладах вищої освіти. Горді мати співпрацю із однією з найбільш дружніх європейських країн із розвинутою системою вищої освіти якою є Польща, що постійно запрошує українських викладачів для вивчення передового досвіду роботи.

Пресцентр кафедри загальної педагогіки і педагогіки вищої школи