У позаминулу суботу, 14 жовтня 2023 року у столичному «Kooperativ» відбувся захід «Молодь та ментальне здоров’я», серед організаторів якого були експертка з гендерної рівності та соціальної інклюзії Яна Пекун та кризовий психолог, автор науково-популярного блогу Олексій Удовенко. Студії проводили провідні експерти та експертки з Інституту психології імені Г.С. Костюка НАПН України та Університету Григорія Сковороди в Переяславі. Психологиня Університету Григорія Сковороди в Переяславі Тетяна Шкурська розповідала учасникам про першу психологічну допомогу.
Повідомляється, що під час події її учасникам запропонувала три активності, які допомогли їм покращити своє ментальне здоров’я і навички управління стресом. Також можна було взяти участь у записі подкасту про ментальне здоров’я, обговорити тему з провідними експертами та експертками і здобути корисні навички самодопомоги та адаптації під час практичних студій. У присутніх була можливість поставити свої запитання, поспілкуватись з ведучими та понетворкатись за кавою.
Серед іншого, як анонсувалося програмою заходу, було:
- Відкритий запис подкасту «Менталочка» разом із Яною Пекун та Олексієм Удовенком, де поговорили про те, як стати опорою для себе;
- Панельна дискусія «Вплив соціальних мереж на психічне здоров’я молоді», де молодь мала можливість поговорити з інфлюенсерами та інфлюенсерками в межах панельної дискусії;
- Тематичні практичні студії для покращення та набуття навичок, які допоможуть краще справлятись зі стресом:
◦ самодопомога у критичних ситуаціях – Гребінь Людмила Олександрівна, психологиня, психотерапевтка, супервізоркаУкраїнської спілки психотерапевтів (УСП); кризова психологиня, травматерапевтка Європейського товариства вивчення травматичного стресу (ESTSS),
◦ перша психологічна допомога – Тетяна Кузьменко – Психологиня Університету Григорія Сковороди в Переяславі
◦прості та дієві практики психологічної релаксації – Гага Альона – практична психологиня, артерапевтка, тренерка психологічної гри Радіти разом
Поза тим, серед спікерів були, модератор Олексій Удовенко; Ася Сей (Марченко) – коуч-консультантка, секс-просвітниця, інфлюенсерка; Яна Пекун – експертка-консультантка з питань гендерно зумовленого насильства та гендерної рівності. Ведуча подкастів про інклюзію на «Radio Skovoroda» й Анна Григорʼєва – співзасновниця блогу про психологію і ментальне здоровʼя @potsilunky та платформи «Твій психолог».
Також у неділю, 15 жовтня учасників було запрошено поспілкуватись та разом записати епізод на тему «Що стоїть за злістю, і як зрозуміти, що нашими емоціями маніпулюють?» у коворкінгу «Peremoga». Тут можна було першими наживо почути та побачити «Менталочку» в Києві.
«Захід видався надзвичайно атмосферним. Саме та ситуація, коли все склалося перфект: актуальна тема, психологічні опори особистості та шляхи пошуку ресурсів в умовах нестабільності, віддана своїй справі команда організаторів, учасники-прогресивна молодь, що об’єднується навколо надактуальних суспільних проблем та шукає шляхи їх вирішення, формат офлайн у чудовому креативному просторі та ще багато складових, що зробили захід якісним та результативним.
Мені відгукнулося шалене бажання усіх присутніх говорити простими словами про складні психологічні процеси, прагнення молоді сприяти поширенню якісного контенту про ментальне здоров’я – його підтримку та відновлення», – ділиться враженнями сковородинівська психологиня.
Зазначимо, що усі епізоди «Менталочки» ви можете легко знайти та переслухати на Spotify, SoundCloud, MEGOGO Audio, Google та Apple podcasts. Відеоверсії третього сезону дивіться на YouTube.
Проєкт реалізовується МолоДвіжЦентром із мережі молодіжних просторів ТВОРИ!, в рамках гуманітарного реагування UNFPA, Фонду ООН в галузі народонаселення в Україні.
Пресслужба університету