З 15 по 30 квітня 2024 року в Університеті Григорія Сковороди в Переяславі проводився Всеукраїнський фестиваль – конкурс «Писанкові Візерунки». Здавна відомо, що писанка є однією з давніх форм народного мистецтва у нашому культурному спадку, а тому метою його проведення було: заохочення дітей та молоді опроявити творчі здібності, таланти, креативність; збагачення та естетичне виховання культури особистості; популяризація напрямів розвитку декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва; зміцнення та підтримка творчої взаємодії між дітьми та молоддю з різних регіонів України заради миру та майбутнього.
Всеукраїнський фестиваль-конкурс «Писанкові Візерунки» організувала й провела кафедра образотворчого мистецтва і методик навчання факультету мистецтва, менеджменту, педагогіки і психології Університету Григорія Сковороди в Переяславі.
Повідомляється, що до участі у фестивалі-конкурсі, вперше у змішаному форматі, були запрошені діти, учні, студенти та творча молодь. Свої сили у фестивалі-конкурсі спробували 124 учасники з різних регіонів України: Смотриківська філія Теплівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Пирятинської міської ради Полтавської області; Степанківський ліцей опорний заклад загальної середньої освіти Степанківської сільської ради Черкаського району Черкаської області; Мамаївська дитяча художня школа, Вінницька область; Володимирський педагогічний фаховий коледж імені Агатангела Кримського Волинської обласної ради; Неполоковецький ліцей Чернівецького району Чернівецької області; Педагогічний фаховий коледж Хортицької національної академії; учасники з міста Ковель та ліцею села Овлочин Оваднівської сільської ради; КЗ КОР «Переяславський ліцей «Патріот», КЗ КОР «Переяславський ліцей «Патріот»; Кіцманська художня школа; Переяславська художня школа імені Петра Холодного; ДХШ ім. М. Рокицького (м. Володимир); КЗ КОР «Богуславський гуманітарний фаховий коледж імені І.С. Нечуя-Левицького» та інші.
Як зазначають організатори, тема фестивалю-конкурсу орієнтувалася на аспекти традиційного мистецтва, зокрема на писанку, яка виготовляється шляхом використання воскового розпису або витравлювання. Додаткова увага була спрямована на декоративну композицію, що базується на мотивах писанкарства. Представлені твори включали живопис, графіку, витинанку, об’ємно-просторову композицію.
Підсумували фестиваль-конкурс 9 травня 2024 року. Слід зауважити, що частина викладачів кафедри на виїзді вручили нагороди учасникам і подяки керівникам у МДЦ «Артек». Паралельно відбувалася онлайн церемонія оголошення результатів. Також важливо те, що діти відповіли взаємністю – вручили представникам кафедри образотворчого мистецтва і методик навчання ряд подяк.
«Результати творчих робіт учасників конкурсу вразили своєю креативністю, високою складністю композиційних рішень та колористичною виразністю. Особливу увагу здобувала пристрасна любов української молоді до власної культури, до народного мистецтва, а також непереможне прагнення творити», – коментують члени журі.
Слід зазначити, що у 2024 році до складу суддівської колегії увійшли: декан факультету мистецтва, менеджменту, педагогіки і психології, професор Наталія Ігнатенко; завідувач кафедри образотворчого мистецтва і методик навчання, кандидат педагогічних наук, доцент, заслужений майстер народної творчості України Оксана Лєбєдєва; кандидат педагогічних наук, доцент кафедри образотворчого мистецтва і методик навчання, член Спілки дизайнерів України Ольга Стрілець; старший викладач кафедри образотворчого мистецтва і методик навчання, член Національної спілки художників України Роман Мотузок; викладач кафедри образотворчого мистецтва і методик навчання, член Спілки краєзнавців України Марта Генесіран; викладач кафедри образотворчого мистецтва і методик навчання Віктор Смірнов; старший викладач кафедри образотворчого мистецтва і методик навчання Інна Рубан.
Життєвий досвід підтверджує, що поглиблення знань у мистецтві «Писанкарства» приносить нові філософсько-естетичні аспекти, збагачуючи його виразне звучання. Суттєва естетична привабливість цього виду мистецтва не лише важлива для кожної особистості, а і його художньо-культурна та естетична цінність безперервно зростає.
Пресцентр кафедри образотворчого мистецтва і методик навчання