Здобувачі кафедри образотворчого мистецтва і методики навчання факультету мистецтв, менеджменту, педагогіки і психології Університету Григорія Сковороди в Переяславі використовують у навчальному процесі ландшафтний дизайн та основи 3D-принтера. Як це працює?
У цьому році в УГСП відбулась реновація навчальної дисципліни «Ландшафтний дизайн». Наявність нових 3D-принтери внесли свої корективи, залучаючи студентство до нового сприйняття предмету. Вишукані моделі будинків, актуальна зачіска кущів та дерев, правильний газон – все це можна надрукувати, обираючи потрібну модель, макетуючи у комп’ютерному форматі. У попередньому проєктуванні, моделюючи правильну форму в 3D-редакторах, можна продумати до деталей кожну дрібничку.
«Цікаві інноваційні напрямки у підготовці майбутніх фахівців є головною складовою модернізації освіти загалом і мистецької зокрема, а важливе місце у візуальному сприйнятті посідає ландшафтний дизайн. Навіть декілька кущів можуть геть змінити увесь дизайн кампусу університету, подвірʼя, тощо», – говорить викладач кафедри Віктор Смірнов, який читає даний напрямок, що є надважливим для студента спеціальності 014 Середня освіта (Образотворче мистецтво).
Аналізуючи творчі проєкти здобувачів вищої освіти, слід відзначити, що кожна з них є цікавим простором арт-мисленням студента. Приміром, Ольга Голоюх вирішила зробити сцену із всесвітньовідомого роману про Гаррі Поттера – для її відтворення використала фактаж з книги та фільму, змоделювавши хатину Геґріда та ландшафтний дизайн навколо неї. Натомість студентка Наталія Мальчик, надихнувшись казкою про Алісу в країні чудес, відновила ландшафтний дизайн в сцені з чаюванням.
Роботи усіх студентів вийшли яскравими і натхненними. Кожну композицію було доповнено світловими візуальними ефектами. Залікові проєкти студентів можна оглянути в 318 аудиторії.
Пресцентр кафедри образотворчого мистецтва і методики навчання