Факультет мистецтва, менеджменту, педагогіки і психології > > Вітання > Привітання з нагоди 60-річчя завідувачки кафедри музичного мистецтва і методики навчання Тетяни Мартинюк

Сьогодні, 5 серпня 2024 року відзначає своє 60-річчя завідувач кафедри музичного мистецтва і методики навчання факультету мистецтва, менеджменту, педагогіки і психології Університету Григорія Сковороди в Переяславі, доктор мистецтвознавства, професор Тетяна Мартинюк.

Тетяна Володимирівна народилась в Дніпрі у родині аерокосмічних інженерів – Володимира Валеріановича і Марії Антонівни. У 1983 р. закінчила «з відзнакою» Дніпропетровське державне музичне училище ім. М.І. Глінки за фахом «теорія музики» з класу вихованця Санкт-Петербурзької державної консерваторії ім. М.А. Римського-Корсакова, художнього керівника всесвітньо відомого ансамблю «Гамма», фундатора регіональної джазової школи  М.Я. Цигуткіна.

У 1988 р. закінчила Київську державну консерваторію ім. П.І. Чайковського зі спеціальності «Музикознавство» з класу видатного вченого, доктора мистецтвознавства, професора, члена-кореспондента Академії мистецтв України Н.О.Горюхіної. Таким чином, Т.В. Мартинюк належить до однієї з провідних шкіл українського теоретичного музикознавства.

Упродовж 1993-1997 років навчалася в аспірантурі Київської державної консерваторії ім. П.І. Чайковського, яку закінчила з поданням дисертації до захисту. Дисертація із спеціальності 17.00.03 «Музичне мистецтво» на тему «Перехідний етап» як історико-теоретична проблема музичної україністики» виконана на кафедрі теорії музики і успішно захищена 27.04.1997 року.

У 1999-2003 роках навчалася у докторантурі Національної музичної академії України ім. І.П.Чайковського, яку закінчила з поданням дисертації до захисту. Дисертація зі спеціальності 17.00.01 «Теорія та історія культури» на тему «Історико-теоретичні аспекти взаємовідношень географічного і соціокультурного чинників в явищі регіональної музичної культури (на прикладі Північного Приазов’я)» виконана на кафедрі теорії музики і успішно захищена 29.09.2004 року. Науковим керівником кандидатської дисертації і науковим консультантом докторської дисертації був доктор мистецтвознавства, професор, Заслужений діяч науки, член-кореспондент Академії мистецтв України І.А. Котляревський – фундатор системних досліджень в галузі теоретичного музикознавства.

Упродовж 2019-2020 років навчалася у ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» на освітньому рівні «Магістр» за спеціальністю 014 Середня освіта (Мова і література (англійська). Отримала диплом «з відзнакою» і кваліфікацію:   Магістр освіти. Вчитель англійської мови і зарубіжної літератури. Викладач англійської мови і зарубіжної літератури.

Упродовж 2020-2021 років навчалася в Університеті Григорія Сковороди в Переяславі на освітньому рівні «Магістр» за спеціальністю 014 Середня освіта (Образотворче мистецтво). Отримала диплом «з відзнакою» і кваліфікацію:   Магістр освіти. викладач педагогіки, теорії і методики образотворчого мистецтва.

Упродовж 1988-2012 н.р. працювала в Мелітопольському державному педагогічному університеті ім. Богдана Хмельницького, успішно поєднуючи  у своїй діяльності науковий, навчально-методичний і творчий напрямки. З 1988 по 1991 рр. – викладач кафедри теорії і історії музики,  з 1991 по 1993 рр. – старший викладач кафедри теорії і історії музики, з 1997 по 2000 рр. – доцент кафедри теорії і історії музики, з 2003 по 2004 рр. – доцент кафедри музичного виховання, з 2004 по 2005 рр. – завідувач кафедри музичного виховання і хореографії, професор, з 2005 по 2012 рр. – професор, завідувач кафедри музичного виховання і хореографії. Під час роботи в навчальному закладі було: впроваджено спеціальність «Хореографія», спеціалізації «Художня культура», «Режисура музично-виховних заходів»; проведено у місті Мелітополі Міжнародний фестиваль з хореографічного мистецтва (2009, 2010, 2011), Міжнародний полікультурний фестиваль-конкурс «Квіти духовності» (2009, 2010, 2011); здійснено упродовж 10 рр. редакцію та видання фахової збірки статей з мистецтвознавства, відкрито аспірантуру зі спеціальності 26.00.01 «Теорія та історія культури» (мистецтвознавство). З 2004 по 2010 рр. Т.В. Мартинюк поряд з викладацькою діяльністю працювала художнім керівником Народного колективу Ансамбль чеської музики «Богемія», який був дипломантом фестивалів у Європі “Roznovsky slavnosti”, “Česky ples” та ін.

З 2012 р. донині Т.В. Мартинюк є завідувачем кафедри мистецьких дисциплін і методик навчання Університету Григорія Сковороди в Переяславі. Під час роботи в навчальному закладі: впроваджено спеціалізацію «Художня культура, етика та естетика», викладання методологічно спрямованих освітніх компонентів й оновлено навчальні плани ОР «Магістр» зі спеціальностей Середня освіта (Музичне мистецтво), Середня освіта (Образотворче мистецтво); започатковано і проведено Всеукраїнський методичний семінар «Актуальні проблеми викладання виконавських дисциплін у педагогічному вузі» (2013-2018), Міжнародну науково-практичну Інтернет-конференцію «Регіональні культурні, мистецькі та освітні практики» (2014-2022), Міжнародний полікультурний фестиваль-конкурс «Переяславський дивограй» (2014-2022) за представництвом Національної всеукраїнської музичної спілки, Асоціації піаністів-педагогів Європи («EPTA» – Лондон, Брюссель, ЄС), Федерації Асоціацій, Центрів та Клубів ЮНЕСКО Республіки Молдова (Кишинів, Республіка Молдова), Міжнародної федерації соціальних наукових організацій (IFSSO) (Кесон-Сіті, Філіппіни), Фонду науки і культури (Стамбул, Туреччина) та декількох зарубіжних закладів вищої освіти.

Упродовж 2015-2019 рр. – член спеціалізованої Вченої ради К.27.053.03, 2020-2022 рр. – член спеціалізованої Вченої ради Д.27.053.03. З 2016 р. по 2018 р. – член науково-методичної комісії сектору вищої освіти (підкомісій) з вищої освіти Науково-методичної ради МОН України №3 з культури і мистецтва.

До кола наукових інтересів належать проблеми теорії, методології і практики мистецької освіти, мистецтвознавства, музичної регіоналістики, музичного наукознавства.

У 1998 р. нагороджена Почесною грамотою Міністерства освіти України, у 2005 р. – знаком «Відмінник освіти України», у 2008 р. – Грамотою Верховної Ради України за заслуги перед українським народом, у 2013 р. – Трофеєм ЮНЕСКО, у 2015 р. – Почесною грамотою міського Голови м. Переяслав-Хмельницького, у 2019 р. – нагрудним значком МОН України «За наукові та освітні досягнення».

                               Шановна Тетяно Володимирівно!          

Прийміть найщиріші вітання з нагоди Вашого ювілею! Протягом багатьох років Ви є яскравою особистістю, яка вирізняється професіоналізмом, глибокими знаннями і невичерпною енергією. Вас знають, як фахівця високого рівня, енергійну та відповідальну людину, здатну успішно втілити в життя найсміливіші плани. Ви вдало поєднуєте якості вченого, педагога і керівника.

У день вашого ювілею ми бажаємо Вам благополуччя та успіхів, реалізації всіх планів і починань, розуміння та підтримки близьких і дорогих Вам людей. Зичимо здоров’я, благополуччя, достатку, натхнення у здійсненні нових наукових та творчих проєктів на благо нашої мирної і незалежної України.

 

З повагою родина Університету Григорія Сковороди в Переяславі, факультету мистецтва, менеджменту, педагогіки і психології, кафедри  музичного мистецтва і методики навчання, ваші студенти та випускники

Категорії