7 листопада 2024 року науково-педагогічні працівники кафедри менеджменту факультету мистецтва, менеджменту, педагогіки і психології Університету Григорія Сковороди в Переяславі разом зі здобувачами вищої освіти спеціальності 073 «Менеджмент» взяли участь у Всеукраїнській науково-практичній онлайн-конференції здобувачів вищої освіти «Управління організацією в сучасних реаліях міжнародного співробітництва», організатором якої стала кафедра менеджменту та економіки ХНПУ імені Г.С. Сковороди.
Конференція була присвячена обговоренню нових підходів і викликів, які постають перед організаціями в умовах глобалізації та зростаючої ролі міжнародного партнерства. Учасники обговорили питання ефективного управління, адаптації до швидких змін, ролі цифрових технологій, а також нові стратегії взаємодії на міжнародному рівні. Особлива увага була приділена питанням антикризового менеджменту в умовах глобальних викликів, таких як війна, пандемія, економічна нестабільність і геополітичні зміни.
Також було презентовано стратегії ризик-менеджменту для забезпечення стабільності міжнародного партнерства. Основні рекомендації включали диверсифікацію ризиків, формування антикризових резервів та активізацію комунікації з партнерами у кризові періоди.
Учасники поділилися новими підходами до впровадження інновацій в управління, зокрема у сфері розробки продуктів і послуг, адаптованих до міжнародного ринку. Наголошувалося на важливості стійкості організації, зокрема екологічної та соціальної відповідальності, що стало ключовим фактором у побудові довгострокового міжнародного партнерства.
Доктор економічних наук, професор кафедри менеджменту Оксана Банар у своїй доповіді на тему «Адаптація індустрії туризму та гостинності в період воєнного стану» зазначила важливі аспекти щодо того, як підприємства у цій галузі можуть продовжувати функціонувати та розвиватися навіть у складних умовах. У виступі було акцентовано, що воєнний стан кардинально змінив індустрію туризму та гостинності в Україні, спричинивши значне зниження туристичних потоків і доходів, необхідність впровадження нових заходів безпеки та перегляду бізнес-моделей. Попри це, багато вітчизняних підприємств змогли адаптуватися до нових умов, шукаючи інноваційні шляхи виживання та підтримки місцевих громад. Зростання ризиків спонукає підприємства готельної сфери забезпечувати більш високий рівень безпеки для своїх гостей. Впроваджуються евакуаційні плани, розробляються інструкції для персоналу на випадок надзвичайних ситуацій, облаштовуються захищені зони. Такі заходи, на погляд професорки, сприяють створенню довіри до закладів і підвищують шанси на збереження клієнтів навіть у складних умовах.
Натомість здобувачка першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 073 Менеджмент УГСП Катерина Домантович, у своїй доповіді на тему «Мобільні технології в управлінні: як додатки змінюють бізнес-процеси», презентувала вплив мобільних технологій на сучасне управління, акцентуючи на тому, як мобільні додатки змінюють структуру і ефективність бізнес-процесів. У своїй презентації вона розкрила основні напрями, в яких мобільні додатки роблять управління гнучкішим, оперативнішим і прозорішим. Студентка зазначила, що мобільні додатки дозволяють автоматизувати рутинні завдання (наприклад, звітність і моніторинг показників), що знижує витрати часу і підвищує ефективність роботи команди. Наприкінці доповіді Катерина підкреслила важливість мобільних додатків у взаємодії з клієнтами: програми для підтримки клієнтів, мобільні платформи для бронювання та швидкого доступу до послуг сприяють підвищенню лояльності споживачів та підсумувала, що мобільні додатки стали незамінним інструментом у сучасному бізнес-середовищі.
Жваве зацікавлення аудиторії викликала й презентація здобувачки першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 073 Менеджмент Університету Григорія Сковороди в Переяславі Поліни Бабенко на тему «Гейміфікація в управлінні: як цифрові технології стимулюють мотивацію та залученість співробітників». Студентка розкрила, як гейміфікація (впровадження елементів гри до навчального/робочого процесу) сприяє підвищенню мотивації та залученості співробітників. Вона представила дослідження та приклади використання гейміфікації в управлінні, наголосивши на тому, як інтерактивні інструменти та платформи допомагають підвищувати ефективність команди. Поліна підсумувала, що гейміфікація стає потужним інструментом для управління мотивацією та залученістю, особливо в умовах дистанційної роботи та підкреслила, що успішне впровадження гейміфікації вимагає балансування ігрових елементів, щоб уникнути ризиків вигорання та підтримати здорову робочу атмосферу.
Кафедра менеджменту ФММПП УГСП висловлює особливу подяку за надану можливість участі організаторам Всеукраїнської науково-практичної онлайн-конференції здобувачів вищої освіти «Управління організацією в сучасних реаліях міжнародного співробітництва» у особі членів оргкомітету якими є: Олена Гречаник – в.о. завідувача кафедри менеджменту та економіки ХНПУ імені Г. С. Сковороди, кандидат педагогічних наук, доцент; Тетяна Кузнєцова – доцент кафедри менеджменту Університету Григорія Сковороди в Переяславі, кандидат економічних наук, доцент; Олександра Мармаза – професор кафедри менеджменту та економіки ХНПУ імені Г. С. Сковороди, кандидат педагогічних наук, професор; Інна Осьмірко – доцент кафедри менеджменту та економіки ХНПУ імені Г. С. Сковороди, кандидат економічних наук, доцент; Любов Радченко – професор кафедри менеджменту та економіки ХНПУ імені Г. С. Сковороди, кандидат економічних наук, доцент; Вікторія Соляр – доцент кафедри менеджменту та економіки ХНПУ імені Г. С. Сковороди, кандидат економічних наук, доцент; Ольга Темченко – доцент кафедри менеджменту та економіки, кандидат педагогічних наук, доцент; Таліна Хлєбнікова – доцент кафедри менеджменту та економіки ХНПУ імені Г. С. Сковороди, кандидат педагогічних наук, доцент за високий рівень проведення конференції.
Ми сподіваємося, що цей захід не лише сприятиме розвиткові міжнародного співробітництва, але й стане фундаментом для нових наукових проєктів та спільних ініціатив. Чекаємо на нові зустрічі, продуктивну співпрацю та бажаємо всім організаторам та учасникам конференції успіхів і досягнень у професійній діяльності.
Пресцентр кафедри менеджменту