У вівторок, 4 лютого 2025 року за ініціативи кафедри музичного мистецтва і методики навчання факультету мистецтва, менеджменту, педагогіки і психології Університету Григорія Сковороди в Переяславі було проведено профорієнтаційну онлайн-зустріч із Сумським фаховим коледжем мистецтв і культури ім. Д.С. Бортнянського. Участь у ній взяли близько 40 учасників, а атмосфера проведення виявилася напрочуд теплою та відкритою.
Повідомляється, що основною метою заходу, який організувала доктор педагогічних наук, професор кафедри музичного мистецтва і методики навчання, гарант освітньої програми 025 «Музичне мистецтво» Ірина Малашевська, був діалог зі здобувачами освіти коледжу щодо реальних перспектив навчання, кар’єрного розвитку та можливостей для творчого самовираження, а також ознайомлення зі спеціальностями факультету мистецтва, менеджменту, педагогіки і психології Університету Григорія Сковороди в Переяславі. Ірина Анатоліївна поділилася досвідом професійної підготовки музикантів, розповіла про практичну складову навчання, творчі можливості для студентів і участь у конкурсах / мистецьких подіях.
Ірину Малашевську підтримав здобувач вищої освіти спеціальності 025 «Музичне мистецтво», а також співробітник кафедри музичного мистецтва і методики навчання Марк Гудзь, розповівши зі свого боку про переваги навчання в затишному Переяславі, особливості проживання в гуртожитках, перспективи студентського життя та прогрес від спілкування з потужним викладацьким колективом.
Про художні напрями розповіла, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри образотворчого мистецтва і методики навчання Ольга Стрілець. Вона представила дві спеціальності – 014 «Середня освіта (образотворче мистецтво)» та 023 «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація», наголошуючи на тому, як важливо не лише навчатися мистецтву, а й розвивати його в контексті сучасної культури.
Не обійшлося і без управлінського аспекту, адже будь-яке мистецтво потребує якісного менеджменту. Кандидат економічних наук, доцент кафедри менеджменту Тетяна Кузнєцова представила спеціальність 073 «Менеджмент» пояснивши чому саме менеджмент є важливим для тих, хто прагне поєднати творчість з організаційною та проєктною діяльністю.
Розмова йшла не просто про вступ і освітній процес. Присутнім вдалося детально обговорити особливості кожної спеціальності, можливості для здобувачів освіти, перспективи працевлаштування й адаптацію мистецької освіти до сучасних реалій. Ще одним важливим моментом стало обговорення міждисциплінарного підходу. Проговорено й про те, як мистецтво переплітається з менеджментом, а музиканти, художники й управлінці разом створюють унікальні культурні проєкти.
Студенти коледжу активно ставили запитання, особливо щодо умов вступу, освітнього процесу, можливостей отримати стипендію та перспектив подальшого працевлаштування. Було приємно бачити такий високий рівень зацікавленості. До і після заходу студенти Сумського фахового коледжу мистецтв і культури ім. Д.С. Бортнянського заповнили гугл-форму для зворотного зв’язку, що дозволить краще зрозуміти їхні запити та допомогти їм у подальшому виборі освітнього шляху.
Крім того, окреслено подальші важливі напрямки співпраці:
- проведення спільних творчих заходів – конкурсів, майстер-класів, фестивалів;
- розширення академічної мобільності здобувачів освіти та викладачів;
- надання консультаційної підтримки майбутнім вступникам.
«Зустріч видалася справді продуктивною. Налагоджено діалог, почуто думки й очікування студентів коледжу. Приємно відзначено, що учасники зацікавилися спеціальностями факультету мистецтва, менеджменту, педагогіки і психології Університету Григорія Сковороди в Переяславі та виокремлено потенціал подальшої співпраці», – коментують на кафедрі музичного мистецтва і методики навчання та додають, що такі зустрічі вкотре доводять, що мистецтво та менеджмент – це напрями, що гармонійно доповнюють одне одного, відкриваючи нові можливості для творчих і амбітних особистостей.
Зустріч стала важливим етапом у розширенні співпраці між закладами освіти та створенні нових можливостей для молоді. Вона дозволила обмінятися ідеями між викладачами та студентами, розглянути перспективи розвитку освітньої та творчої діяльності, а також застосувати сучасні методи менеджменту для реалізації мистецьких проєктів.
Пресцентр факультету мистецтва, менеджменту, педагогіки і психології