Ця зима є продуктивною для хорової капели кафедри музичного мистецтва і методики навчання Університету Григорія Сковороди в Переяславі під художнім керівництвом професорів Анатолія та Тетяни Мартинюків та концертмейстрині Світлани Чорнобай на гарні виступи та нагороди.
Як вже розповідав наш сайт, 3 грудня 2024 року, в конференц-залі імені Василя Сухомлинського Університету Григорія Сковороди в Переяславі відбувся форум «Філософія свободи і пошуку: до 302-ї річниці з дня народження Григорія Сковороди», який об’єднав науковців, краєзнавців та шанувальників творчості найвидатнішого любомудра нашої нації. Традиційна концертна програма, запропонована колективом, додала культурного змісту та музичних фарб святковому дню.
Серед іншого виконували:
- «Ой, ти пташко» (музика Ігоря Гайденка). Твір є частиною масштабного циклу «Три хорові наспіви на тексти Г. Сковороди». Написаний у 2001 році харківським композитором Ігорем Гайденком, твір поєднує музичну стилістику, яка має національні інтонаційні риси та новітню музичну естетику, а образність поетичного тексту розкривається в музиці з винятковою глибиною. Поза тим, визначальною рисою цього твору є розлогий драматургічний розвиток і тонкий психологізм;
- «Зоряний Переяслав» (поет Олександр Потапенко та композитор Віктор Рева). Твір вирізняється глибиною розкриття змісту поетичного першоджерела, мелодичною красою, розмаїттям засобів музичного викладу, поєднанням гармонії та поліфонії, широкою палітрою темброво-динамічних барв тощо. Музика має урочисто-піднесений і, водночас, ліричний характер. Під час першого виконання у новій музичній редакції на форумі були присутні обидва автори;
- «Черемшина» (вірші – Миколи Юрійчука. музика – Василя Михайлюка, переклад для мішаного хору – Вадима Брилліанта, соло – магістранта І року навчання Олександра Ільчишина). Твір написаний у 1965 році, є перлиною пісенної творчості минулого століття;
- «Ой, ти дівчино з горіха зерня»(вірші – Івана Франка, музика – Анатолія Кос-Анатольського, музична редакція – Віктора Реви). Це шедевр вокальної лірики ХХ століття.
Цю ж програму було виконано на ХІ Міжнародному двотуровому фестивалі-конкурсі «Сходинки до майстерності», який відбувався 10-11 грудня в Ужгороді, де вона стала лауреатом гран-прі – найвищої нагороди фестивалю, а художні керівники колективу Анатолій та Тетяна Мартинюки отримали сертифікати за вагомий внесок у розвиток музичного мистецтва, підготовку до проведення фестивалю. Зауважимо, що у минулі два роки колектив також ставав лауреатом гран-прі та лауреатства І ступеня. Традиційно цей конкурс передбачає збереження, розвиток та примноження кращих традицій вітчизняного мистецтва; підтримку талановитих виконавців-музикантів і хореографів; стимулювання професійної діяльності та самореалізації виконавців-музикантів і хореографів у закладах освіти і культури; обмін досвідом і творча співпраця з проблем професійно-педагогічної підготовки майбутніх фахівців у сфері музичного мистецтва і хореографії.
У фестивалі-конкурсі взяли участь студенти вищих закладів освіти мистецького спрямування, музичних закладів середньої освіти, учні музичних та мистецьких шкіл, закладів позашкільної освіти естетичного виховання, зокрема Університету Григорія Сковороди в Переяславі, Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, Київської муніципальної академії музики ім. Р.М. Глієра, Львівської національної музичної академії імені Миколи Лисенка, КЗВО «Академія культури і мистецтв» ЗОР, КЗВО «Дніпровська академія музики» ДОР, Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського, КЗ «Криворізький обласний фаховий музичний коледж» ДОР, музичних та мистецьких шкіл, закладів позашкільної освіти естетичного виховання Закарпаття, Київщини, Кіровоградщини, Дніпропетровщини.
«Серед основних векторів творчої діяльності хорової капели: вивчення та виконавська інтерпретація хорових творів; така система функціонування художнього колективу в якій кожен його учасник розкривається як творча індивідуальність; створення і поширення в соціумі естетичних, культурних та духовних моральних цінностей. Провідним є українознавчий вектор», – зазначають художні керівники хорової капели, професори Анатолій та Тетяна Мартинюки та додає, що в бібліотеці Університету Григорія Сковороди в Переяславі започатковано фонд із музичних творів композиторів у рамках співпраці кафедри з Національною спілкою композиторів України, зокрема Віктора Реви, Мирослава Волинського, Сергія Зеленського та Лесі Дичко. Поза тим існує доробок композиторів спілки на слова та в пам’ять Григорія Сковороди. Окремі з цих творів написані для хору та солістів УГСП.
Пресслужба університету