У вівторок, 11 лютого 2025 року відбувся унікальний вебінар «Мисли як кіберзлочинець», організований Навчально-дослідним центром «Діджитал-менеджмент» факультету мистецтва, менеджменту, педагогіки і психології Університету Григорія Сковороди в Переяславі. Захід проходив у межах співпраці кафедри менеджменту зі стейкхолдером, генеральною директоркою ТОВ «CyberField Net» Ольгою Гунько.
Повідомляється, що основною метою вебінару стало поглиблене розуміння мислення кіберзлочинців, що дозволяє ефективніше захищати особисті дані та бізнес. Івент відбувся в онлайн-форматі та об’єднав два факультети університету: факультет мистецтва, менеджменту, педагогіки і психології (кафедра менеджменту) та факультет гуманітарної освіти і соціальних технологій (кафедра цифрових технологій).
Серед долучених сковородинівців – викладач кафедри менеджменту, керівник НДЦ «Діджитал-менеджмент» Євген Кузнєцов та доцент кафедри менеджменту Тетяна Кузнєцова, а також студенти спеціальності 073 «Менеджмент», здобувачі магістерського рівня спеціальності 011 «Освітні, педагогічні науки (Інформаційно-комунікаційні технології в освіті)».
Головною спікеркою вебінару стала Мирослава Домуховська – практичний психолог ТОВ «CyberField Net», експертка з питань стрес-менеджменту й ефективної комунікації. Вона розповіла про психологічні аспекти кіберзлочинності та вплив хакерських атак на емоційний стан людей. Директорка компанії Ольга Гунько надала практичні поради щодо кіберзахисту та пояснила, як компанії можуть запобігти кібератакам.
Під час вебінару розглянули найпоширеніші методи атак та хакерські трюки, а також інструменти, які використовують кіберзлочинці для проникнення в ІТ-системи. Особливу увагу приділили розбору відомих атак, зокрема:
- 2011 рік – злам системи RSA Security;
- 2015 рік – витік конфіденційних даних понад 22 мільйонів державних службовців США в Управлінні кадрового менеджменту (OPM);
- 2018 рік – витік даних 500 мільйонів гостей готельної мережі Marriott;
- 2021 рік – масштабний витік даних Facebook, що викрив особисту інформацію 530 мільйонів користувачів.
Окрім теоретичної частини, учасники взяли участь у практичних вправах, під час яких розібрали сім фішингових ситуацій і варіанти виходу з них. Це допомогло краще зрозуміти, як шахраї використовують електронні листи для отримання конфіденційних даних, зокрема для обходу двофакторної автентифікації компаній.
Також спікери поділилися найефективнішими техніками захисту від кіберзагроз, серед яких:
- Використання складних і унікальних паролів.
- Увімкнення двофакторної автентифікації.
- Регулярне оновлення програмного забезпечення.
- Обмеження доступу до важливої інформації.
- Виявлення та блокування фішингових атак.
- Проведення навчальних тренінгів для співробітників.
- Використання антивірусного захисту.
- Резервне копіювання даних.
«Захід виявився надзвичайно корисним, насиченим практичними знаннями та наповненим живим спілкуванням. Учасники активно брали участь в обговореннях, ділилися власним досвідом і ставили запитання експертам. Завдяки теплій та дружній атмосфері кожен відчував себе залученим до процесу навчання», – зазначає керівник НДЦ «Діджитал-менеджмент» Євген Кузнєцов.
Щира вдячність організаторів лунає на адресу представників ТОВ «CyberField Net», що надали цінну інформацію та практичні рекомендації, які допоможуть учасникам краще розуміти та протидіяти сучасним кіберзагрозам. Вебінар став чудовою можливістю підвищити рівень кібербезпеки й отримати відповіді на актуальні питання від справжніх професіоналів своєї справи.
Пресцентр кафедри менеджменту