Настановна конференція з педагогічної практики у закладах позашкільної мистецької освіти студентів-магістрів спеціальності 014.12 «Середня освіта (Мистецтво. Образотворче мистецтво)»

Факультет мистецтва, менеджменту, педагогіки і психології > > Новини кафедри образотворчого мистецтва і методики навчання > Настановна конференція з педагогічної практики у закладах позашкільної мистецької освіти студентів-магістрів спеціальності 014.12 «Середня освіта (Мистецтво. Образотворче мистецтво)»

У п’ятницю, 21 лютого 2025 року відбулася настановна конференція з педагогічної практики у закладах позашкільної мистецької освіти студентів освітнього ступеня «магістр» спеціальності 014.12 «середня освіта (Мистецтво. Образотворче мистецтво)», яка передувала початку практики у Переяславській художній школі імені Петра Холодного (3 кредити) та МДЦ «Артек» (3 кредити).

На конференції були присутні студенти магістратури Мирослава Льодова, Дмитро Вергелес, Аліна Дородько; стейкхолдери Ольга Музика (Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини), Роман Силко (Національний університет «Чернігівський колегіум імені Т.Г.Шевченка»); в.о. завідувача кафедри образотворчого мистецтва і методики навчання Університету Григорія Сковороди в Переяславі Ольга Стрілець та професор кафедри Тетяна Мартинюк. Під час зустрічі учасники обговорили основні цілі, завдання та методи реалізації педагогічної практики.

Керівниця практики Ольга Стрілець підкреслила, що основною метою є заглиблення теоретичних знань студентів, формування їхніх професійних умінь та навичок у закладах позашкільної мистецької освіти. Відповідно до поставленої мети, перед студентами-практикантами було визначено такі завдання:

  • Вивчення змісту програми образотворчого мистецтва та календарного планування у закладах позашкільної мистецької освіти;
  • Проведення занять з образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва;
  • Ефективна організація навчального процесу через розробку планів занять;
  • Використання сучасних напрямків, засобів, форм і методів образотворчого виховання дітей відповідно до концепцій сучасної мистецької освіти;
  • Проведення різних типів занять: теоретичних (історія мистецтва, види, жанри мистецтва), практичних (виконання творчих тематичних завдань) та організація мистецьких виставок;
  • Використання методів індивідуальної роботи з дітьми з урахуванням їх вікових особливостей;
  • Робота з різними видами наочності, демонстрація різноманітних зображальних технік.

Зустріч відбулася у доброзичливій атмосфері, що сприяло ефективному обговоренню ключових питань організації практики та налаштувало всіх учасників на продуктивну творчу співпрацю.

 

Пресцентр кафедри образотворчого мистецтва і методики навчання

Категорії