Викладачі кафедри педагогіки, теорії і методики початкової освіти взяли участь у Всеукраїнській гостьовій лекції професора Тетяни Васютіної та викладача Максима Борисьонка

Факультет мистецтва, менеджменту, педагогіки і психології > > Новини кафедри педагогіки, теорії і методики початкової освіти > Викладачі кафедри педагогіки, теорії і методики початкової освіти взяли участь у Всеукраїнській гостьовій лекції професора Тетяни Васютіної та викладача Максима Борисьонка

21 березня 2025 року викладачі кафедри педагогіки, теорії і методики початкової освіти факультету мистецтва, менеджменту, педагогіки і психології Університету Григорія Сковороди в Переяславі долучилися до Всеукраїнської гостьової лекції професора кафедри початкової освіти та інноваційної педагогіки педагогічного факультету УДУ імені Михайла Драгоманова Тетяни Васютіної та викладача Максима Борисьонка.

Повідомляється, що кафедра початкової освіти та інноваційної педагогіки (завкафедри – професор Олена Матвієнко) УДУ імені Михайла Драгоманова спільно із кафедрою педагогіки, психології, початкової, дошкільної освіти та управління закладами освіти (завкафедри професорка Олена Біда) Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ та ще десятьма ЗВО-партнерами і ДНВП «Картографія» (головний редактор – доцент Віталій Остроух) провели всеукраїнську гостьову лекцію-методичний вебінар у межах неформальної освіти для майже 400 студентів – майбутніх вихователів та учителів початкової школи на тему «Цифрові застосунки у навчанні дошкільників та молодших школярів».

Із вітальним словом до присутніх звернулася професор Олена Матвієнко, яка передала слова підтримки та побажання плідної роботи від ректора академіка Віктора Андрущенка та декана професора Тараса Олефіренка.

Доповідачі професор Тетяна Васютіна та викладач Максим Борисьонок висунули для обговорення зі слухачами такі ідеї:

  • Освітні платформи, доцільні для використання у дошкільній та початковій освіті.
  • Google Earth, Google Maps та інтерактивна карта «Світ» ДНВП «Картографія» як засоби організації проєктної діяльності здобувачів освіти та віртуальних екскурсій.
  • Моделі штучного інтелекту та їхній потенціал для вихователя та вчителя школи І ступеня.
  • Сервіси для опитування дошкільників та молодших школярів.

Також доповідачі розповіли про портал «Пустунчик», який є інформаційно-розважальним цифровим середовищем, що стане корисним для дітей, батьків та вчителів. Оскільки різноплановий контент порталу дозволяє користувачам: дізнаватися про незвідані горизонти світу, раніше невідомі факти про все на світі, знаходити різні розвиваючі ігри, новини сьогодення. Для дорослих користувачів сайт пропонує майстер-класи, практичні поради щодо організації корисного та цікавого дозвілля дитини.

Окремо було презентовано освітню платформу IZZI, Mozaik Mozabook, а також наголошено на важливості їх використання в освітньому процесі. Лектори продемонстрували практичне використання інтерактивних карт природничої тематики.

Цікавою була розповідь про бот Gamma.App, який є інноваційним сервісом, що використовує штучний інтелект для створення візуального супроводу у вигляді презентацій. А також слухачам розповіли про ресурси для опитування, які дозволяють організувати ефективну роботу: Wheel of Names, Spin the Wheel, Mentimeter.

Лекція була цікавою, пізнавальною, змістовною. Матеріал має практичне значення, дозволить урізноманітнювати освітній процес. Студенти та викладачі кафедри педагогіки, теорії і методики початкової освіти факультету мистецтва, менеджменту, педагогіки і психології Університету Григорія Сковороди в Переяславі вдячні організаторам і лекторам за проведену лекцію.

 Пресцентр кафедри педагогіки, теорії і методики початкової освіти

Категорії