Напередодні великодніх свят кафедра образотворчого мистецтва і методик навчання факультету мистецтва, менеджменту, педагогіки і психології Університету Григорія Сковороди в Переяславі знову запрошує долучатися до Всеукраїнського онлайн-конкурсу «Світло Великодня в писанці». Розповідаємо про усі деталі долучення у 2025 році.
Повідомляється, що до участі запрошуються молоді митці декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва – діти, учні, студенти, творча молодь. Пропонуємо їм поділитися своїми досягненнями та творчими здобутками, а також надихнути на подальший розвиток власної творчості і стимулювати активність серед оточення.
Зазначимо, що онлайн-конкурс проводиться у дистанційному форматі, без обмежень щодо віку та кількості учасників. Кожен учасник зобов’язаний подати один мистецький твір.
У 2025 році тематика онлайн-конкурсу включає:
- «Писанка, виконана восковим розписом або витравлюванням»,
- «Декоративна композиція на основі мотивів писанкарства», включаючи живопис, графіку, витинанку, бісероплетіння тощо.
Заявки та фото творчої роботи (якісні й не скопійовані з інтернету) приймаються з 14 квітня по 1 травня 2025 р. включно на електронну адресу art.craft014023@gmail.com
Зазначимо, що онлайн-конкурс вбачає таку мету і завдання:
- Стимулювання дітей та молоді до виявлення та розвитку їхніх творчих здібностей, талантів та креативного потенціалу;
- Формування естетичних цінностей та культурного розвитку особистості;
- Популяризація напрямів розвитку декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва;
- Сприяння зміцненню та підтримці творчої співпраці між дітьми та молоддю з різних регіонів України в контексті миротворчої діяльності та перспективи майбутнього розвитку.
Фестиваль проводиться серед дітей та молоді в наступних вікових категоріях:
- І вікова категорія –11-13 років;
- ІІ вікова категорія – 14-16 років;
- ІІІ вікова категорія –17-25 років;
- IV вікова категорія – 26 і старші.
Зауважимо, що максимальна оцінка творчої роботи – 100 балів. Оцінювання відбувається за такими критеріями: технічна майстерність та рівень виконання; відповідність обраного художнього матеріалу виконавським можливостям та віковим характеристикам учасника(ів); глибина та виразність художніх образів, рівень виконавської майстерності; самобутність виконання, індивідуальність інтерпретації; новизна та оригінальність творчої ідеї.
Склад журі комплектується з фахівців кафедри образотворчого мистецтва і методики навчання, факультету мистецтва, менеджменту, педагогіки і психології, Університету Григорія Сковороди в Переяславі.
Більше деталей знайдете в інформаційному листі.
Зголошуйтесь до участі у конкурсі, адже мистецтво писанкарства визначає художню специфіку народної культури й може, й повинно нині стати засобом національного відродження та духовно-естетичного виховання молоді.
Пресцентр кафедри образотворчого мистецтва і методики навчання