1 травня 2025 року за ініціативи кафедри менеджменту факультету мистецтва, менеджменту, педагогіки і психології в Університеті Григорія Сковороди в Переяславі у змішаному форматі відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Інноваційні підходи до управління персоналом, оцінки ризиків і розробки антикризових стратегій в умовах війни в Україні, цифрової трансформації й євроінтеграції» для науково-педагогічних працівників, керівників установ, підприємств та організацій, аспірантів, магістрантів, бакалаврів. Знайомимо вас із підсумками цього зібрання.
Серед організаторів конференції, поза УГСП, були такі заклади вищої освіти: Білоцерківський національний аграрний університет, Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана, Уманський національний університет й Харківський національний педагогічний університет імені Г.С. Сковороди.
За повідомленням організаторів, конференція відзначилася широким спектром тем, що відображали важливі аспекти розвитку у сфері менеджменту. Серед обговорених питань: застосування інноваційних методів менеджменту персоналу в сучасних умовах євроінтеграції та діджиталізації; розвиток нових моделей ефективного менеджменту, бізнесу та маркетингу на підприємствах, управління трансформаційними змінами в закладах освіти України в умовах глобальних викликів, розвиток менеджменту в обліку, аудиті, оподаткуванні та страхуванні; психологічні аспекти лідерства в умовах воєнного стану.
Своїм вітальним словом конференцію відкрила кандидат педагогічних наук, професор, декан факультету мистецтва, менеджменту, педагогіки та психології Університету Григорія Сковороди в Переяславі Наталія Ігнатенко, яка зауважила, що швидкі темпи технологічного розвитку вимагають від сучасних підприємств постійної адаптації та інновацій і саме менеджмент відіграє ключову роль у впровадженні нових технологій, оптимізації бізнес-процесів та забезпеченні конкурентоспроможності компаній.
Також з вітальним словом до учасників конференції звернулася доктор економічних наук, професор, завідувач кафедри менеджменту Університету Григорія Сковороди в Переяславі Оксана Банар та побажала плідної співпраці та активного обговорення важливих питань у сфері сучасного менеджменту: від стратегічного планування та інноваційного керування до ефективного управління людськими ресурсами та культури організацій.
Надалі розпочалась безпосередня робота зібрання, під час якої зі своїми доповідями та презентаціями виступили відомі науковці, зокрема кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри менеджменту та економіки Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди Олена Гречаник представила свою доповідь на тему: «Педагогічний університет прифронтового міста: досвід управління в умовах воєнного стану». Доцент обговорила важливість для розуміння викликів, з якими стикаються заклади вищої освіти в умовах війни, а також для поширення позитивного досвіду та розробки рекомендацій для їхньої підтримки та розвитку, адже функціонування університетів, навіть у найскладніших умовах, є критично важливим для збереження інтелектуального та культурного потенціалу країни. Досвід управління прифронтовими університетами демонструє силу духу та відданість освіті.
Натомість заступниця директора з виховної роботи КЗ «Харківський ліцей № 142 Харківської міської ради», здобувачка другого (магістерського) рівня вищої освіти зі спеціальності 073 Менеджмент ХНПУ імені Г. С. Сковороди Карина Катриченко у своїй доповіді на тему «Кваліметричний підхід у реалізації контрольно-аналітичної функції управління цифровою компетентністю вчителя» наголосила на важливості на сучасному етапі розвитку суспільства нової парадигми управління – інформаційно-орієнтованого управління закладом освіти, умовами якого є наявність достатнього рівня інформаційної культури всіх учасників освітнього процесу в закладі освіти, зокрема, його керівника, як складової загальної культури особистості. Володіння інформаційною культурою на рівні, який забезпечує сучасний етап розвитку суспільства, надає керівникові закладу освіти навичок та вміння працювати з відібраною інформацією, структурувати її, систематизувати, узагальнювати, визначати її вид. Такий керівник, на погляд виступаючої, буде спроможний використовувати сучасні апаратні та програмні засоби інформаційно-комунікаційних технологій під час спілкування подібно до того, як культурні у звичайному розумінні цього слова люди розмовляють один із одним.
Не менш цікавою була й доповідь Оксани Ніконенко, аспірантки кафедри економіки та економічної теорії Білоцерківського національного аграрного університету на тему «Характеристика індикаторів продовольчої безпеки України», де була розкрита проблема продовольчої безпеки, яка має прямий вплив на економічну стабільність країни, адже нестача продовольства може призвести до інфляції, соціальних заворушень та уповільнення економічного розвитку. Тому, моніторинг та аналіз відповідних індикаторів є важливим для розробки економічної політики.
На завершення зустрічі кандидат педагогічних наук, професор, декан факультету мистецтва, менеджменту, педагогіки та психології Наталія Ігнатенко та завідувачка кафедри менеджменту Університету Григорія Сковороди в Переяславі, доктор економічних наук, професор Оксана Банар висловили подяку усім учасникам конференції за цікаві, змістовні, актуальні та ґрунтовні доповіді і презентації, а також побажали мирного неба та перемоги України у війні, закликавши до подальшої співпраці.
Конференція стала важливою платформою для обміну знаннями, досвідом та ідеями між представниками різних галузей. Результати зібрання сприятимуть розробці нових підходів до управління, адаптації бізнесу та освіти до сучасних викликів, а також посиленню стійкості суб’єктів господарювання та розвитку економіки України.
Пресцентр кафедри менеджменту