Факультет мистецтва, менеджменту, педагогіки і психології > > Новини кафедри образотворчого мистецтва і методики навчання > На кафедрі образотворчого мистецтва і методики навчання відбулася гостьова лекція доцента Олександра Солдатенка для здобувачів ОПП Середня освіта (Мистецтво. Образотворче мистецтво)

23 травня 2025 року на кафедрі образотворчого мистецтва і методики навчання факультету мистецтв, менеджменту, педагогіки і психології Університету Григорія Сковороди в Переяславі для студентів освітнього рівня «магістр» відбулася гостьова лекція представника наукової спільноти України, кандидата педагогічних наук, доцента, доцента кафедри мистецьких дисциплін Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка Олександра Солдатенка.

На лекції були присутні здобувачі Мирослава Льодова, Аліна Дородько  Дмитро Вергелес, викладачі – доцент Ольга Стрілець, професор Тетяна Мартинюк та викладач Марта Генесіран. Також зовнішні стейкголдери  ОПП Середня освіта (Мистецтво. Образотворче мистецтво) професор Алла Руденченко, доцент Ольга Музика, доцент Сергій Коник та директор гімназії Валентина Дем’яненко.

З великою зацікавленістю слухачі ознайомились із питаннями лекції, які високопрофесійно висвітлив лектор. Було розглянуто:

  • актуальність теми в контексті розвитку цифрового мистецтва;
  • здійснено короткий історичний екскурс (від алгоритмічного мистецтва до генеративного ШІ);
  • проаналізовано поняття ШІ в мистецтві (основні інструменти: Midjourney, DALL•E, Artbreeder, Runway ML тощо);
  • визначені типи використання ШІ в образотворчому мистецтві (генерація зображень у Prompt art);
  • комбінування стилів у Style transfer; створення NFT-арту;
  • допоміжні інструменти – генерація ідей, ескізів, композицій.

Лекція викликала жвавий інтерес серед слухачів завдяки змістовним практичним прикладам використання штучного інтелекту – зокрема, кейсам відомих митців, таких як Refik Anadol та Anna Ridler, а також проєктам студентів і конкурсним роботам.

Особливу увагу аудиторії привернули актуальні питання етики: авторське право, плагіат, прозорість використання ШІ, емоційна цінність творів та роль «людського внеску» в мистецтві.

Лектор ініціював дискусію на тему: «Чи може ШІ бути художником?», у межах якої наочно продемонстрував процес створення зображення за допомогою Midjourney (або аналогічної платформи), проаналізувавши отримані результати з позицій композиції, стилю та ідейного наповнення.

Завершенням стало узагальнення ключових думок щодо ролі ШІ як інструменту митця та його потенціалу для інтеграції у навчальний процес і професійну діяльність вчителів образотворчого мистецтва.

Підкреслимо, що спілкування проходило у невимушеній атмосфері та спонукало до продовження творчої взаємодії магістрантів спеціальності 014.12 Середня освіта (Мистецтво. Образотворче мистецтво) з науковою спільнотою України.

Пресцентр кафедри образотворчого мистецтва і методики навчання

Недавні записи

Категорії