Сьогодні, 20 лютого 2019 року, по обіді, на базі ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» за сприяння відділів освіти Переяслав-Хмельницької міської ради та Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації та партнерської підтримки видавництва «Ранок» відбувся педагогічний коучинг «Нова українська школа: від гасла до реального втілення ідеї».
У заході взяла участь аудиторія вчителів початкової школи, вчителі англійської мови, які працюють у початковій школі, заступники директорів закладів загальної середньої освіти, а також методистів.
У відкритті коучингу приймали участь: декан педагогічного факультету ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» Наталія Ігнатенко, завідувач міського методичного кабінету Ірина Божко, директор департаменту зв’язків з громадськістю видавництва «Ранок» Володимир Лелюх.
Робота коучингу відбувалась у двох аудиторіях, у першій з них декан педагогічного факультету ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди», кандидат педагогічних наук, професор Наталія Ігнатенко розповідала про розвиток цифрової компетентності: інноваційний підхід, що базувався на матеріалах міжнародного проекту програми ЄС Erasmus + KA 2. №586098-EPP-1-UA-EPPKA2-CBHE-JP «Модернізація педагогічної вищої школи з використанням інноваційних навчальних матеріалів – MoPED». Про формування полікультурної компетентності майбутніх учителів у рамках проекту Еразмус+ «Обмін культурною спадщиною» йшлося у виступі Тетяни Носаченко, кандидата педагогічних наук, доцента кафедри мистецьких дисциплін і методик навчання ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди». На завершення роботи в аудиторії №1 кандидат педагогічних наук, завідувач відділу початкової освіти Інституту педагогіки АПН України Оксана Онопрієнко повідала присутнім про форми, методи та прийоми організації навчальної діяльності учнів з урахуванням їхніх психофізіологічних особливостей.
Натомість, у аудиторії №2 кандидат педагогічних наук, доцент, керівник Міжнародного відділу ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» Оксана Ковтун зі свого боку ознайомила аудиторію зі своїм баченням розвитку цифрової компетентності: інноваційним підходом, що базувався на матеріалах міжнародного проекту програми ЄС Erasmus + KA 2. №586098-EPP-1-UA-EPPKA2-CBHE-JP «Модернізація педагогічної вищої школи з використанням інноваційних навчальних матеріалів – MoPED». Після неї викладач кафедри педагогіки, теорії та методики початкової освіти ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» Валентина Крикун поділилась своїми думками щодо формування полікультурної компетентності майбутніх учителів у рамках проекту Еразмус+ «Обмін культурною спадщиною», а кандидат філологічних наук, співавтор підручника з англійської мови для 1 класу Нової української школи (що у 2018 році був виданий шляхом державного замовлення, учасниця спільного українсько-американського проекту «Start Up!» Світлана Губарєва розповіла про сучасні інтерактивні технології для ефективного навчання англійської мови з 1 класу Нової української школи.
Робота коучингу була багатою на цікаві обговорення, вирізнялась великою кількістю ідей, якими залюбки обмінювались близько 120 учасників цього заходу. Переконані гості отримали вичерпні відповіді на свої запитання, були приємно вражені подарунками, що було розіграно у ході розіграшу що відбувся під час педагогічного коучингу.
На завершення важливої та надзвичайно потрібної, у наш час, зустрічі учасники отримали сертифікати, що засвідчують їх участь, а також зробили пам’ятні світлини, що навіть через багато років зігріватимуть їхні душі, нагадуючи про день, що приніс до скарбнички їхньої компетентності корисні знання та вміння.
Максим Левченко