Виставки, конкурси

«Декоративні фантазії»

Формування творчої особистості майбутнього учителя образотворчого мистецтва, розвиток його творчого потенціалу не можливі без вивчення особливостей сучасного образотворчого мистецтва, сучасних технік і матеріалів. Створення студентами декоративних композицій у сучасних художніх техніках не лише сприяє ефективному засвоєнню фахових дисциплін: рисунку, живопису, композиції, а й спонукає до творчого переосмислення набутого досвіду.

Ознайомлення з сучасними техніками малярства, обробки паперу, тканини й глини, вивчення таких технік як пастозний живопис, скрапбукінг, скульптурний текстиль, вовняний живопис, декупаж, скрапбукінг, декор в техніці point-to-point, квіллінг та багато інших дозволяє студентам досягти найвищого рівня розвитку професіоналізму, формує готовність здійснювати професійну діяльність та розвивати творчий потенціал на засадах креативного мислення й спеціальних умінь у відтворенні художнього образу в мішаних декоративних техніках.

Застосування в художній творчості сучасних нетрадиційних технік вимагає від майбутніх учителів-художників більшої самостійності у прийнятті рішень стосовно вибору мотиву, колориту, композиційної будови на основі статики, асиметрії, рівноваги, контрасту форми, розміру і фактури, домінанти, супідрядності й цілісності.

Мікс Медіа – мішана техніка, що стає досить популярно в різних видах творчості. Mixed Media перекладається як «змішана техніка» і є самим складним стилем. Це стиль, в якому політ творчої фантазії взагалі нічим не обмежений. Для неї властиво поєднувати відразу кілька стилів, які разом творять абсолютно унікальну композицію. Роботи, виконані в цьому стилі, нагадують твори мистецтва. Зважаючи  на експериментальність своєї природи, Мікс Медіа допускає використання самих різних матеріалів і фактур, поєднання багатьох технік.

Ця техніка дозволяє використовувати в декоративній композиції більше трьох різних матеріалів (картон, картинне полотно, дерево, глина, текстильні матеріали), сумісну з різними техніками та прийомами багатошаровість.

Композиції в стилі Мікс-Медіа – це фактурні та об’ємні інсталяції з абстрактним змістом, це гра фантазії, відображення ідей, емоцій та настрою автора. Поєднання матеріалів і технік розширює творчу фантазію студентів, викликає великий інтерес та зацікавлення, приносить задоволення та насолоду, відкриває широке поле для імпровізації, що дозволяє отримати самобутній та неочікуваний результат. Навіть завершена робота ще довго розкривається як складний аромат, різними нотами і прихованим змістом.

Сучасні нетрадиційні техніки образотворення – це поштовх до розвитку уяви, творчості, прояву самостійності, ініціативи, вираження індивідуальності. Застосовуючи й комбінуючи різні способи зображення в одній композиції, студенти самостійно обирають техніку й матеріали, вирішують можливе поєднання для надання художньому образу найбільшої виразності.

Керівник: канд. пед. наук, доцент Т. Б. Носаченко

Участь в освітянській виставці «Освіта та кар’єра – День студента 2019»

Викладачі та студенти педагогічного факультету спеціальності образотворче мистецтво  представляли  університет на міжнародній виставці “Освіта та кар’єра – День студента 2019” у номінації «Інноваційна діяльність з впровадження організаційно-педагогічних процесів у закладах вищої освіти». Було представлено творчі роботи викладачів і студентів та проведено майстер-класи з ткацтва, паперопластики та акварельного живопису.

Майстер-клас по українській декоративній ляльці проводить кандидат пед. наук, доцент Носаченко Т.Б.

Гостей виставки надзвичайно зацікавили техніки українського ручного ткацтва. Майстер-клас по декоративному ручному ткацтві проводила кандидат пед. наук, доцент, член спілки дизайнерів України Стрілець О.В.

«Бажана перемога в моїх руках...»

Магістрантка ІІ курсу спеціальності «Образотворче мистецтво» Березорудська Любов виборола перемогу в міжнародному конкурсі краси. Декілька років назад я вперше отримала запрошення взяти участь у конкурсі краси, для мене це був виклик. Отримала великий досвід і друзів, з якими спілкуюсь до сьогодні, а також зрозуміла, що хочу відчувати емоції перемоги і отримати корону. Жіноцтву присвячено багато віршів, пісень, картин… І вони, звичайно, того варті. Адже українські жінки тендітні і водночас сильні, мужні і ніжні, розумні і красиві.

І переконатися в цьому допомагають саме такі конкурси, на яких потрібно продемонструвати не тільки свої природні якості, але й стиль, витримку, комунікативні вміння «soft skills».

Участь у конкурсі Top Beauty Ukraine 2019 принесла першу перемогу! На цьому не зупинилася, вирішила знову перевірити свої сили в INTERNATIONAL Beauty and style, і тут як в гарній казці знову я чую своє ім’я в рядах переможців конкурсу, виборола титул DIAMONT BEAUTY 2019.

Тому можу з впевненістю сказати: якщо хочеш чогось досягти – потрібно просто працювати й з впевненістю йти до своєї мрії. Якщо ти впевнена в собі особистість, яка гарно поєднує декілька напрямків, то така людина, на мій погляд, може навчити і надихнути не одне підростаюче покоління.

Колорит сучасного орнаменту (авторська виставка творчих робіт Носаченко Тетяни Борисівни)

Носаченко Т. Б.

Орнамент – один з найдавніших видів образотворчої діяльності людини, який з покоління в покоління несе символічний і магічний сенс, знаковість, семантичну функцію. Орнамент – це особливий вид художньої творчості, що має досить складну художню структуру. В основі орнаменту відображена цілісність зорових і словесних образів, просторового декоративного вирішення та символічного підтексту, світоглядно-ціннісних основ буття того чи іншого народу в його історичному розвитку. Основними засобами створення орнаменту є колір, фактура, ритм, симетрія.

Декоративні композиції автора – це сучасна інтерпретація основних орнаментальних мотивів, що відтворюють особливості українського, східно- та західноєвропейського мистецтва. У роботах інтегровано етнічні та сучасні орнаментальні мотиви, виражені в геометричних та рослинних формах. Роботи виконано в мішаній техніці: декупаж, живопис, глина, розпис контурами.

Конкурс в номінації «Арт-пленер»

5-16 квітня 2019 року на педагогічному факультеті ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» відбувся VI Міжнародний полікультурний фестиваль-конкурс «Переяславський дивограй». Одночасно із музичною програмою було проведено конкурс в номінації «Арт-пленер», що складався з двох етапів: виконання авторської роботи на вільну тематику та відтворення в пейзажному жанрі архітектурних споруд Переяслав-Хмельницького Вознесенського собору. Його учасники – учні та студенти  продемонстрували високий рівень образотворчої підготовки, досконале володіння образно-стильовою компетенцією, власне світобачення та індивідуальний стиль. За результатами конкурсу визначено таких переможців:

Анастасія Демченко (7 клас, Смотриківська філія Теплівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Пирятинського району); Олена Сонько (11 клас, Великокаратульська ЗОШ І-ІІІ ступенів); Дар’я Горащенко (КВНЗ КОР «Богуславський гуманітарний  коледж імені І. С. Нечуя-Левицького); Катерина Соснина (3 курс, ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди») – І місце;

Роман Діденко (Фастівська ЗОШ); Роман Мацьовка (11 клас, Дівичківське НВО «ЗЗСО І-ІІІ ступенів – ЗДО»); Олександра Андрієвська (10 клас, м. Фастів); Анна Ленченко (КВНЗ КОР «Богуславський гуманітарний  коледж імені І. С. Нечуя-Левицького); Ольга Федорченко (КВНЗ КОР «Богуславський гуманітарний  коледж імені І. С. Нечуя-Левицького); Любов Качан (2 курс, ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди»); Ірина Шелест (3 курс, ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди») – ІІ місце;

Яна Кравченко (9 клас, Переяслав-Хмельницька дитяча художня школа); Катерина Каплична (8 клас, Фастівська ЗОШ); Апполінарія Веклюк (11 клас, Великокаратульська ЗОШ І-ІІІ ступенів); Віктор Смірнов (1 курс, ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди»); Вікторія Марченко (2 курс, ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди») – ІІІ місце.

Гран-прі у номінації отримала Марта Генесіран (ОПМ-11, ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди»).

Усіх учасників, переможців, членів журі, викладачів нагороджено грамотами, цінними подарунками й сувенірами, що залишать приємні згадки про проведений творчий форум.

З гармонією в душі

Кожна душа фарбує навколишній світ в колір своїх почуттів – під таким гаслом майже 30 років викладає у ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» Носаченко Тетяна Борисівна – кандидат педагогічних наук, доцент кафедри мистецьких дисциплін і методик навчання. Коло інтересів педагога пов’язане з вивченням та відтворенням стародавнього мистецтва в сучасних нетрадиційних художніх техніках та матеріалах.

Народилася в мальовничому краї Поділля. З дитинства любила малювати і мріяла бути вчителем. В основі своєї професійної художньо-педагогічної діяльності основним вважає: творити добро і красу на Землі.

Має більше 90 публікацій наукового і навчально-методичного характеру. Є постійним учасником міжнародних, всеукраїнських науково-практичних конференцій, форумів, круглих столів, семінарів. Активний учасник всеукраїнських та міжнародних виставок, фестивалів, олімпіад, конкурсів та майстер-класів з образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва.

Як творча особистість постійно працює з новими нетрадиційними техніками та матеріалами, вивчає технології сучасних креативних видів художньої творчості (квілінг, скрапбукінг, декупаж, вовняна акварель, пап’є-маше, розпис у техніці point-to-point…), до яких залучає студентів. У своїх роботах експериментує з фактурою і кольором, поєднує різноманітні техніки і матеріали, у результаті чого виникають привабливі для споглядання твори, які пробуджують і наповнюють душу світлом і позитивним колоритом.

«Роду нашого людського вічні обереги» Експозиція творчих робіт студентів педагогічного факультету спеціальності «Образотворче мистецтво» представляє етнічні мотиви українського мистецтва в сучасних техніках і матеріалах

Мистецтво є джерелом духовного розвитку та вдосконалення особистості; воно діє на психічну діяльність, формує та розвиває почуття, волю, потреби, поведінку, моральні та естетичні ідеали, творче мислення, світогляд.

Народне мистецтво є найбільш дієвою формою естетичного пізнання дійсності. Воно в усі часи було могутнім засобом виховання особистості. Тому, у процесі професійної підготовки студентів мистецького профілю, особливого значення надається вивченню етнічних джерел мистецтва нашого народу, як засобу духовного розвитку майбутніх учителів образотворчого мистецтва.

Лялька-мотанка – це одна з найдавніших оберегів, яка, пройшовши крізь тисячоліття, сьогодні є популярним видом художньої творчості. Творчо інтерпретуючи традиційні канони, студенти створили декоративні композиції на основі стилізації мотанки та етнічних мотивів українського орнаменту. У роботах студентів використано натуральні матеріали: мішковину, льон, домоткане полотно, мереживо, глину. Декоративні панно виконано у техніці аплікації, шиття, вибійки, ліплення, плетення. Для орнаментального декору застосовувалися трафарети й штампи власного дизайну.

На виставці експонуються декоративні тарелі та листівки з графічним розписом, побудованим на основі кругової композиції та етнічних елементів орнаменту Сонця і Води – двох основних стихій, які створили і підтримують життя на Землі; берегині – зображення жінки з піднятими догори руками як символу життя і родючості, матері усього живого; безконечника – символу багатого врожаю і нескінченності життя; риби й оленя – символів здоров’я та довголіття.

Заслуговують особливої уваги твори магістрів Овчиннікової Дарини, Іваненко Олени, Нестеренко Ольги, Костючик Софії, Яценко Вікторії. Їх роботи самобутні і неповторні, відображають любов і повагу до традицій нашого народу, високу художню майстерність і дизайнерську креативність, випромінюють світло і добро, надихають на пошук нових ідей і творчість.

Керівник проекту – канд. пед. наук, доцент кафедри мистецьких дисциплін і методик навчання НосаченкоТетяна Борисівна