Міжнародна робота кафедри педагогіки, теорії і методики початкової освіти

Молодіжний обмін  «Від Уманя до Познаня:  кордон не перешкода, спільне єднає…» у якому взяла участь студентка факультету мистецтв, менеджменту, педагогіки і психології, спеціальності Початкова освіта Прокопенко Марина.

В рамках цього обміну з 01.10.2023-07.10.2023 року на базі Університету імені Адама Міцкевича в Польщі було проведено низка заходів:

Зустріч українських та польських учасників проекту. Ознайомлення з програмою проєкту.

Team-bilding на тему: «Полікультурність – ключ до формування майбутнього суспільства».

Зустріч з викладачами, керівництвом Університету імені Адама Міцкевича. Знайомство з історією та досягненнями Університету. Інавгурація початку академічного року в Університеті імені Адама Міцкевича.

Круглий стіл в Університеті імені Адама Міцкевича на тему: «Співпраця України та Польщі у науково-освітній сфері» з метою обміну досвідом роботи та зміцнення подальшої співпраці.

Екскурсія в Центр шифрів «Енігма» на тему: «Таємниця Другої світової війни» (м. Познань) з метою покращення знань учасників проекту про Другу світову війну.

Круглий стіл на тему: «Співпраця Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини та Університеті імені Адама Міцкевича в Познані».

Диспут на тему: «Міжнародна діяльність закладів вищої освіти в умовах війни: виклики і перспективи».

Екскурсія на тему: «Історичні місця міста Ґнєзно» з метою ознайомлення з історико-культурним минулим та архітектурною спадщиною міста Ґнєзно.

Тренінг на тему: «Досвід європейських країн у збереженні історико-культурної спадщини».

Воркшоп на тему: «Польська та українська кухні: особливості»: приготування національних страв.

Майстер-клас у парах з виготовлення ляльок-мотанок.

Відвідування Курницької Бібліотеки Польської Академії Наук з метою ознайомлення з фондами книгозбірні.

Відвідування у м. Калиш Військового цвинтаря з метою вшанування памʼяті українських вояків УНР.

Під час переїзду було запропоновано перегляд відео-презентації різної тематики.

Серед заходів було вогнище, спа процедури, рефлексії, вільне спілкування та обмін досвідом між польськими та українськими студентами. Проведений захід об’єднав студентів різних навчальних закладів України та Польщі, сповнив учасників новим неймовірним досвідом і приємними враженнями.

Чеський міжнародний проєкт організований Університетом Томаша Масарика

Викладачі кафедри педагогіки, теорії і методики початкової освіти, факультету мистецтв, менеджменту, педагогіки і психології брали участь у навчальному онлайн курсі Тенденції педагогічної освіти (нові підходи, інтернаціоналізація) та низці заходів: семінарах , круглих столах та обговоренні дискусійних питань щодо оновлення української вищої освіти організованого чеськими партнерами університету Томаша Масарика,  які проходили з 4.10.2023 до 14.12. 2023 року в рамках проєкту Зміцнення потенціалу педагогічних вищих навчальних закладів України.

Викладачі кафедри педагогіки, теорії і методики початкової освіти беруть активну участь у реалізації міжнародних проектів, серед них: «MoPED», «Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність».

У жовтні 2017 року викладачі кафедри розпочали роботу в проекті № 586098-EPP-1-2017-1-UA-EPPKA2-CBHE-JP «Modernization of Pedagogical Higher Education by Innovative Teaching Instruments (MoPED)» програми Європейського Союзу Erasmus+ KA2 «Capacity Building Higher Education».

Проект «MoPED» – це перший проект в історії програми Еразмус+, у якому грантоотримувачем і координатором виступає український університет (Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника). Його метою є модернізація навчальних планів педагогічних закладів вищої освіти України шляхом упровадження найновіших методик викладання із застосуванням ІКТ і методів дослідження.

Учасниками проекту є професор, декан педагогічного факультету Ігнатенко Наталія Вікторівна, доцент, керівник міжнародного відділу Ковтун Оксана Анатоліївна, викладачка Крикун Валентина Сергіївна, старший викладач Васенко Олександр Васильович.

Участь у проекті «MoPED» програми Erasmus+ KA2 створює можливості для розвитку міжнародних відносин з метою інтеграції в європейську та світову систему освіти; організації та забезпечення міжнародної академічної мобільності викладачів і студентів; підвищення рівня кваліфікації професорсько-викладацького складу шляхом обміну професійного досвіду із  закладами вищої освіти Іспанії, Кіпру, Польщі,Туреччини, Чехії.

Проект «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність» організовано під керівництвом Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) і спрямовано на ознайомлення викладачів і вчителів із особливостями сучасного медіапростору, видами медіа, редакційною політикою, журналістськими стандартами, алгоритмом роботи соціальних медіа тощо. Його учасниками є доцент, керівник міжнародного відділу Ковтун Оксана Анатоліївна та старший викладач Васенко Олександр Васильович.

Створене в контексті проектів інноваційне середовище є каталізатором позитивних змін у сфері освіти на всіх її рівнях.

Організація та проведення наукових конференцій, семінарів у 2018 році

 

Круглий стіл «Навички ХХІ століття як важливий фактор у формуванні особистості в сучасному суспільстві»

Початок ХХІ століття знаменується появою та розвитком різноманітних високих технологій (high technology, high-tech): робототехніки, 3D-моделювання, штучного інтелекту, ІТ-, нано-, біо-, мікротехнологій тощо. Тому сьогодні, крім знань, важливо володіти навичками, які допоможуть адаптуватися у сучасному суспільстві та стати успішним.

У вересні було проведено круглий стіл на тему «Навички ХХІ століття як важливий фактор у формуванні особистості в сучасному суспільстві». Участь у заході взяли гості із Турецької Республіки – представники Фонду науки та культури (Стамбул) і Національного агентства Еразмус+ (Анкара).

Навички ХХІ століття – це ініціативність, креативність, критичне мислення, відкритість новому, перспективність, співпраця, прийняття рішення, відповідальність, soft- і hard-навички; вони сприяють максимальній реалізації власного потенціалу особистості та досягненню високих результатів у різних сферах діяльності. Проведена зустріч сприяла  обміну професійним досвідом і визначенню напрямів подальшої співпраці.

 

 

Міжнародний літній студентський табір «Права людини, демократія, різноманіття та моральні цінності в сучасному суспільстві»

Освіта – один із шляхів утвердження людських прав і свобод, а освітні заходи – один зі способів його реалізації. Щорічно у серпні педагогічним факультетом ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди»  організовується проведення Міжнародного літнього студентського табору «Права людини, демократія, різноманіття та моральні цінності в сучасному суспільстві». У цьому році участь взяли студенти та викладачі нашого університету й університетів Данії та Китайської Народної Республіки.

Захід був присвячений не тільки питанням взаємозв’язку свободи та права, громадянської відповідальності та цінностей людської моралі, а й процесу формування особистості та навичок, якими вона має володіти.

Проведений захід об’єднав представників різних національностей, сповнив учасників новим досвідом і приємними враження.