Наукова робота кафедри практичної психології

На кафедрі  практичної психології забезпечується виконання  науково-дослідної ініціативної тематики: «Гармонізація психічного розвитку особистості в сучасних соціокультурних умовах», яка зареєстрована у 2021 році, Державний реєстраційний номер № 0121U110970.

У межах зазначеної кафедральної теми реалізується наукова діяльність професорсько-викладацького складу та здобувачів вищої освіти.

Члени кафедри здійснюють наукове керівництво курсовими, бакалаврськими та магістерськими роботами, готують здобувачів до участі у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з вікової та педагогічної психології, Всеукраїнській студентській олімпіади з теоретичної та прикладної психології. Студенти-практичні психологи неодноразово були переможцями означених конкурсів та олімпіад, зокрема: Гріненко А.Г. зайняла 3 місце у ІІ турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт із спеціальності «Педагогічна та вікова психологія»; Літвинова М.І. посіла 3 місце у ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади з «Теоретичної та прикладної психології».

Колективом кафедри щорічно проводиться низка наукових заходів всеукраїнського та міжнародного рівня.  За останні роки науково-педагогічними працівниками кафедри було організовано та проведено загальноуніверситетські науково-практичні конференції студентів та молодих учених «Актуальні проблеми сучасної психології: шляхи становлення особистості», Всеукраїнську науково-практичну конференцію учнівської молоді, студентів, аспірантів, молодих учених та науковців «Актуальні проблеми сучасної психології: шляхи становлення особистості», Всеукраїнську науково-практичну онлайн-конференцію «Практична психологія в інклюзивному середовищі»  та Всеукраїнську науково-практичну онлайн-конференцію  «Інноваційні арттерапевтичні технології»; Міжнародну науково-практичну конференцію учнівської молоді, студентів, аспірантів, молодих учених та науковців «Актуальні проблеми сучасної психології: шляхи становлення особистості», за результатами яких видано чотири збірника наукових статей; Міжнародну науково-практичну офлайн-онлайн-конференцію «Практична психологія в інклюзивному середовищі», за результатами якої видано два збірника наукових статей; Міжнародну науково-практичну онлайн-конференцію «Інноваційні арттерапевтичні технології», за результатами якої видано два збірника наукових статей; Міжнародну науково-практичну конференцію «Гармонізація розвитку особистості у сучасних соціокультурних умовах», за результатами видано збірник наукових статей.

Щорічно при плануванні наукової роботи кафедри враховуються сучасні тенденції розвитку суспільства, пріоритети національної та міжнародної науки. Враховуючи динаміку наукової активності членів кафедри пріоритетним завданням є публікація наукових статей у виданнях, що входять до науково-метричних баз WebofScience, Scopus, IndexCopernicus, Astrophysics, PubMed, Mathematics, ChemicalAbstracts, Springer, Agris, GeoRef.

Кафедра практичної психології підтримує наукові зв’язки з провідними установами Академії педагогічних наук України, зокрема: Інститутом Модернізації Змісту Освіти та Інститутом психології ім. Г.С. Костюка. Здійснює наукове співробітництво з Українською Спілкою Психотерапевтів. Також активно співпрацює з Національним педагогічним університетом імені М.П. Драгоманова; Мелітопольським державним педагогічним університетом імені Богдана Хмельницького; Житомирським державним університетом імені Івана Франка; Національним університетом «Чернігівський колегіум» імені Т.Г.Шевченка; Асоціацією з міжнародних питань (АМО) (Чеська Республіка); Університетом імені Т.Г. Масарика (Чеська Республіка); Стамбульським фондом науки і культури (Туреччина).

Важливим здобутком за останні роки стало розширення партнерства кафедри шляхом підписання нових угод про співпрацю з такими українськими закладами освіти, науково-дослідними установами та організаціями як: Лабораторія психології здоров’я Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького; Лабораторія психофізіологічних досліджень Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького;  Кабінет психології факультету психології НПУ імені М.П.Драгоманова; Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського; Міський центр дитини м. Київ; Тренінговий центр НЛП и коучінга «Connectome»; Чернівецький ліцей №19 ім. Ольги Кобилянської Чернівецької міської ради; ЗДО (ясла-садок комбінованого типу) «Хоровод» Української міської ради, м. Українка Київської області (Договір про співпрацю не правильно оформлений); Лукашівський НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дитячий садок» Баришівської селищної ради Київської області; Громадська організація «Інститут підтримки громадських ініціатив», м. Переяслав; Київський обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей «Переяслав», с. Циблі; Товариство з обмеженою відповідальністю (ТОВ) «Сезони Надії», м. Київ; ЗЗСО «В’язівненська гімназія» Любешівської селищної ради Волинської області; Центр психосоціальної реабілітації Національного університету «Києво-Могилянська академія», м. Покровськ; Центр психологічної та дефектологічної допомоги дорослим та дітям «ДІамант», м. Бориспіль; Гімназія імені В.П. Фількова Лугинської селищної ради Лугинського району Житомирської області; Студениківський інклюзивно-ресурсний центр, с. Студеники; Комунальна установа «Бориспільський інклюзивно-ресурсний центр» Бориспільської міської ради Київської області.

Науково-педагогічні працівники кафедри беруть активну участь у професійних об’єднаннях, є членами Української Спілки Психотерапевтів  та здійснюють наукове консультування таких установ як: відділ культури і туризму Переяславської міської ради та ГО «Інститут підвищення громадських ініціатив».