Кафедра образотворчого мистецтва і методики навчання

Факультет мистецтва, менеджменту, педагогіки і психології > Кафедри > Кафедра образотворчого мистецтва і методики навчання
Кафедра_образотворчого_мистецтва_і_методики_навчання (2)

Історію кафедри започатковано ще у 2005 році, як напрямку образотворчого мистецтва при кафедрі мистецьких дисциплін і методик навчання, яку в 2023 році було реорганізовано. Згідно наказу ректора № 80 від 31.03.2023 створено нову самостійну кафедру образотворчого мистецтва і методик навчання, завідувачем якої призначено канд.пед.наук, доцент, Заслуженого майстра народної творчості України Оксану Лєбєдєву.

Кафедра образотворчого мистецтва і методик навчання здійснює підготовку за освітніми рівнями бакалавра і магістра за двома спеціальностями, одна з них вперше здійснила набір у цьому році 2023:

014 Середня освіта (Мистецтво. Образотворче мистецтво).

023 Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація 02 «Культура і мистецтво» з присвоєнням кваліфікації  (на рівні бакалавр).

КЕРІВНИЦТВО

Лєбєдєва

Лєбєдєва Оксана Олексіївна

Заслужений майстер народної творчості України, кандидат педагогічних наук, доцент

Завідувач кафедри образотворчого і методики навчання

ЗАСТУПНИКИ

Мотузок Р.М.

Мотузок
Роман Миколайович

старший викладач

Заступник завідувача з організаційної роботи

Особистий профіль »

Стрілець О.В.

Стрілець
Ольга Володимирівна

кандидат педагогічних наук, доцент

Заступник завідувача з профорієнтаційної, наукової роботи

Рубан І.В.

Рубан Інна Володимирівна

старший викладач

Заступник завідувача з міжнародної роботи

Генесіріан М.В.

Генесіран Марта Валеріївна

викладач

Заступник завідувача з питань практик

Особистий профіль »

СКЛАД

Мартинюк Т.В.

Мартинюк Тетяна Володимирівна

доктор мистецтвознавства, професор

Смірнов

Смірнов Віктор Ігорович

викладач

СТАРШИЙ ЛАБОРАНТ

зображення_viber_2024-01-31_13-02-41-265

Настич Віолла Іванівна

За роки своєї діяльності спеціальність у складі попередньої кафедри стала потужним осередком мистецьких традицій багатьох регіонів України, організатором, учасником багатьох конференцій, семінарів, конкурсів, виставок, олімпіад, пленерів, різних мистецьких акцій та проектів.

Колективом кафедри образотворчого мистецтва і методик навчання створені всі умови для професійного становлення студентів, як майбутніх учителів образотворчого мистецтва: проводяться мистецькі всеукраїнські та міжнародні конкурси, фестивалі, майстер-класи, виставки, презентації, участь студентів у конкурсах наукових робіт, семінарах, конференціях, пленерах з митцями Національної спілки художників України, та Європейських країн.

Викладачі та студенти неодноразово ставали переможцями, дипломантами Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів і фестивалів. Справжньою гордістю кафедри є її випускники, котрі є у багатьох сферах мистецтва і культури як нашої країни так і за її межами.

Склад науково-педагогічних працівників кафедри образотворчого мистецтва і методик навчання та призначення заступників завкафедри станом на вересень 2023 року: завідувач кафедри Лєбєдєва Оксана Олексіївна –  кандидат педагогічних наук, доцент, Заслужений майстер народної творчості України; Мартинюк Тетяна Володимирівна – професор, доктор мистецтвознавства; заступники: із профорієнтаційної, наукової роботи – кандидат педагогічних наук, доцент – Стрілець Ольга Володимирівна; із питань організаційної (виставки, конкурси) – старший викладач, Член спілки художників України – Мотузок Роман Миколайович; із міжнародної роботи – старший викладач – Рубан Інна Володимирівна; із питань практик – викладач Генесіран Марта Валеріївна.

Наукова робота кафедри

Наукова робота кафедри образотворчого мистецтва і методик навчання чітко взаємозв’язана з навчальною і творчою діяльністю.

Підготовка та публікація статей у наукових виданнях, які включені до переліку фахових видань України, до наукометричних баз, зокрема Scopus, Web of Science Core Collection.

Результати наукових досліджень впроваджуються в освітній процес підготовки майбутніх учителів образотворчого мистецтва. Крайні роки показують практичне підтвердження творчої та наукової діяльності.

Викладачі та здобувачі освіти беруть участь у вебінарах, семінарах, круглих столах, наукових конференціях міського, всеукраїнського та міжнародного рівнів. Науково-педагогічними працівниками проводяться експертизи та рецензування дисертацій, авторефератів, науково-методичних матеріалів тощо.

Підготовка та виконання науково-мистецьких проєктів.

Наукова тема кафедри:

  1. «Науково-мистецька парадигма у професійному становленні майбутніх вчителів образотворчого мистецтва»

(0123U104962). Керівник теми: Стрілець Ольга Володимирівна (к.пед.н., доц.)

  1. «Художньо-педагогічна освіта у євроінтеграційному контексті: шляхи розвитку зі світовим співтовариством»

(0123U104963). Керівник теми: Лєбєдєва Оксана Олексіївна (к.пед.н., доц.).

Колектив кафедри є співорганізатором щорічної Міжнародного конкурсу «Переяславський водограй»

Науково-педагогічні працівники образотворчого мистецтва і методик навчання працюють над тематикою наукових проблемних груп 2023р.: «Інновації в мистецькій освіті»; «Традиції та сучасність у вищому закладі освіти»; «Сучасні підходи щодо організації мистецької дозвіллєвої роботи у закладах позашкільної освіти», результатами є участь та перемоги студентами у конкурсах студентських робіт.

При кафедрі працює навчально-наукова лабораторія «Етнодизайну іменні Марії Буряк», де крайнім майстер-класом стало виготовлення гобеленів ручної роботи для гостей із Польщі (портрет польського короля Казимира Великого та портрет польського науковця Марії Гжегожевської. Лабораторія Головними науковими дослідженні лабораторії розкривають тематику: «Мотиви та орнаментика народного мистецтва Переяславщини». Згідно плану лабораторія щорічно проводиться творчі майстер-класи (очних та в онлайн режимі) для гостей університету, для учнів та вчителів образотворчого мистецтва ЗЗСО Київщини.

Також участь кафедри у міжнародних грантових проєктах, де здобувачі освіти мали можливість навчатися та поділитися власним досвідом як в Україні (м.Ізмаїл) так і за її межами в Туреччині.

Використання викладачами кафедри сучасних інноваційних технологій, нових технічних засобів навчання, елементів дистанційного навчання сприяє ефективному викладанню циклу мистецьких дисциплін:

Обов’язкові компоненти 014 Середня освіта (Образотворче мистецтво):

«Живопис»

«Рисунок»

«Композиція»

«Історія мистецтва»

«Основи колористики»

«Основи дизайну»

«Художньо-прикладна графіка»

«Декоративно-прикладне мистецтво»,

«Методика викладання образотворчого мистецтва»

«Методика викладання інтегрованого курсу «Мистецтво»»

«Художньо-прикладна графіка»

«Мистецтво Київщини»

«Регіональне мистецтво»

«Комп’ютерна графіка»

«Художні мови видів мистецтв»

«Інноваційні художні техніки».

Цикл вибіркових дисциплін 014 Середня освіта (Образотворче мистецтво):

«Скульптура з основами пластичної анатомії»

«Флористичний дизайн»

«Художнєконструювання»
«Інтер’єрний дизайн»

«Сучасні техніки живопису»

«Основи оформлювального мистецтва»

«Основи моделювання одягу»

«Мистецтво Київщини»

«Етнодизайн»

«Скульптура малих форм»

«Декоративна композиція»

«Дизайн у текстилі»

«Сучасні інформаційні технології»

«Основи STEAM освіти».

Обов’язкові компоненти 023 Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво. Реставрація:

«Теорія мистецтв»

«Етнологія і народне мистецтво»

«Декоративно-прикладне мистецтво»

«Основи наукових досліджень (за професійним спрямуванням)»

 «Живопис»

«Рисунок»

«Композиція»

«Історія українського мистецтва»

«Кольорознавство»

«Матеріалознавство (образотворче, декоративне мистецтво, реставрація)»

«Основи художнього проектування і перспектива»

«Методика викладання образотворчого та декоративного мистецтв»

«Пластична анатомія і скульптура»

«Художня комп’ютерна графіка»

Викладачами кафедри ведеться плідна творча робота, кожен має ряд оприлюднених творчих здобутків: живопису, декоративно-прикладного мистецтва; графічні, твори дизайну. Підтвердженням того є ряд відзнак, деякі з них: Почесні дипломи Міністерства освіти і науки України,  грамоти, дипломи ректора Університету Григорія Сковороди в Переяславі, дипломи за участь у фестивалях народної творчості, Міністерства культури України, дипломи за активну участь у семінарських виставках  представлення освітніх інноваційних технологій.  Національна академія педагогічних наук України. Президент В. Кремень, Медаллю  «Героя України Михайла Сікорського»,  Медаллю  «Григорія Сковороди», Медаллю «Лесі Українки»  тощо.

Кафедра щорічно бере активну участь у семінарах виставки і представлення освітніх інноваційних технологій, організовує Всеукраїнські олімпіади, конкурси для учнівської молоді та студентства, участь у міжнародних проєктах і мистецьких майстер-класах:

Міжнародна виставка «Освіта та кар’єра»  м. Київ (Гран-прі), де щоразу представляють цікаві майстер-класи та тематичні виставки студентських робіт.

Проведення ряду майстер-класів, занять з «Традиційних та сучасних технік образотворчого та декоративного мистецтв»

Міжнародна виставка «Інноватика в сучасній освіті» м. Київ.

Університетський конкурс «З Григорієм Сковородою крокуємо в майбутнє».

Міжнародні виставки «Сучасні заклади освіти » й виставки освіти за кордоном  «World Edu», м. Київ.

З метою пропагування національної української культури, формування духовно-естетичних цінностей молоді, а також пошук й підтримка обдарованих учнів, залучення їх  до творчої діяльності та активізація профорієнтаційної роботи  щорічно проводиться Фестиваль-конкурс «Великодня писанка».

Відзначаючи 300-річчя від Дня народження Григорія Сковороди, Університет Григорія Сковороди в Переяславі кафедра організувала Всеукраїнський конкурс з образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва «Життя тоді живе, коли думка наша торжествує» (Григорій Сковорода).

Проведено Всеукраїнський творчий конкурс з образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва «Пізнай себе і світ» до 300-річчя від дня народження Григорія Сковороди, у якому взяли участь 126 осіб (учні ЗЗСО та здобувачів закладів вищої освіти, училищ та професійних коледжів

Також кафедра щороку активно представляє блок мистецьких заходів у рамках Всеукраїнських Сікорських читань. А цього року до 100-річччя це бели такі: виставка творів декоративного мистецтва. Майстер-класи: «Сучасні розписи у текстилі: «Птаха Миру»», «Декоративні плетива», «Витинанка «Вісники радості та Перемоги»»; художні виставки: «Сторінки Переяслава» присвячена М.І.Сікорському», «Українська хустка», «Витоки мистецтва»; презентація тематичного вітражу: «Музика музеїв» Посвята до 100-річчя М.Сікорському

Представлено виставку робіт студентів з етнодизайну на Всеукраїнському історико-культорологічному форумі до Дня Соборності України. (Університет Григорія Сковороди в Переяславі)

Всеукраїнський конкурс з образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва для школярів і студентів професійних коледжів та ВНЗ  –  «Я малюю Україну».

Викладачі та студенти кафедри ведуть активну волонтерську діяльність. Проводять ряд занять, майстер-класів для дітей-переселенців, для діток з обмеженими можливостями тощо.

Сьогодні  основна увага викладацького колективу кафедри образотворчого мистецтва і методик навчання зосереджена на оновлення змісту теоретичної та практичної підготовки студентів, як  майбутніх учителів образотворчого мистецтва на основі європейських стандартів вищої педагогічної освіти і формування високопрофесійних, високодуховних особистостей, які будуть спроможними віддати усі сили і вміння для формування підростаючого українського покоління.

ГРАФІК РОБОТИ

Пн. – Пт. – 830–1700
Сб. – Нд. – вихідний

КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ

Адреса:адреса 08401, м. Переяслав, вул. Сухомлинського 30, корпус №1, поверх №3, каб 316, 318, 325.

art.craft014023@gmail.com 

Facebook