Факультет мистецтва, менеджменту, педагогіки і психології > > Новини кафедри практичної психології > Кафедра практичної психології відзначила 10-річчя від свого створення проведенням психологічного марафону «Шлях стійкості та гармонізації»

У минулу п’ятницю, 29 вересня 2023 року, в Університеті Григорія Сковороди в Переяславі наживо  відбувся психологічний марафон «Шлях стійкості та гармонізації», присвячений 10-річчю створення кафедри практичної психології факультету педагогічної освіти, менеджменту і мистецтва Університету Григорія Сковороди в Переяславі.

Під час офіційного відкриття марафону в урочистій залі імені Василя Сухомлинського пролунали вітальні адреси від адміністрації Університету Григорія Сковороди в Переяславі в особі ректора, доктора історичних наук, професора Віталія Коцура; голови Вченої ради Університету, доктора історичних наук, академіка Віктора Коцура; декана факультету мистецтв, менеджменту, педагогіки і психології, кандидата педагогічних наук, професора Наталії Ігнатенко.

Також, від імені партнерів кафедри, з привітальними словами виступили: почесний директор Інституту спеціальної педагогіки і психології імені Миколи Ярмаченка НАПН України, доктор педагогічних наук, академік В’ячеслав Засенко; директорка Інституту спеціальної педагогіки і психології імені Миколи Ярмаченка НАПН України, доктор педагогічних наук, професор Леся Прохоренко; очільниця кафедри практичної психології в 2013-2018 рр. роках, доктор психологічних наук, професор Таїсія Ткачук; завідувачка кафедри музичного мистецтва і методики навчання, доктор мистецтвознавства, професор Тетяна Мартинюк.

Поза тим у онлайн-форматі до привітань кафедри практичної психології долучилися експертка з психічного здоров’я Координаційного центру з психічного здоров’я Кабінету Міністрів України Анастасія Голотенко; декан психологічного факультету Українського державного університету імені Михайла Драгоманова, доктор психологічних наук, професор Ірина Булах; ректор Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького, кандидат психологічних наук, доцент Наталія Фалько; декан психологічного факультету Житомирського державного університету імені Івана Франка, кандидат психологічних наук, доцент Ірина Тичина; завідувачка кафедри практичної психології Донбаського державного університету, доктор педагогічних наук, професор Елліна Панасенко; старший офіцер навчального відділу професійно-психологічної підтримки Національного центру професійо-психологічної підготовки та психологічної реабілітації при Міжнародному міжвідомчому багатопрофільному центрі підготовки підрозділів Національної гвардії України Наталія Сахно.

Учасники психологічного марафону мали змогу долучитися до низки цікавих майстер-класів, проведених випускниками університету, здобувачами та партнерами кафедри. Серед них варто зазначити:

• Тренінг «Безпечне освітнє середовище», проведений кандидатом психологічних наук, старшим дослідником, завідувачкою відділу психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими потребами Інституту спеціальної педагогіки і психології імені Миколи Ярмаченка НАПН України Ольгою Бабяк.
  • Заняття «Музикотерапія як інструмент зняття станів стресу та тривожності», проведене докторкою  педагогічних наук, доцентом, фахівчинею музикотерапевтичної діяльності  Іриною Малашевською.
  • Заняття «Пошук джерел внутрішньої стабільності в нестабільні шляхи (модель Basic Ph)», проведе консультанткою в методі Системна сімейна психотерапія, СЕТА-консультанткою та організаційною консультанткою Стефанією Кобільник.
  • Майстер-клас «Планування як ресурс у часи невизначеності», проведеексперткою з планування Альоною Поповою.
  • Заняття «Як бути в гарному настрої незалежно від обставин», проведене психологом Максимом Бутом.

Під час обговорень на майстер-класах та групової рефлексії на тренінгах відчувалася надважливість актуалізованої проблеми резильєнтності або психологічної стійкості особистості, яка, без сумніву, є основою стійкості окремої громади та країни вцілому.

«Наші співвітчизники, які щоденно відчувають на собі вплив війни, мають знати дієві шляхи для швидкого відновлення та повоєнного, посттравматичного зростання. Задля цього нам вкрай і необхідні подібні обміни знаннями й досвідом, проведення подальших спільних практикоорієнтованих заходів з питань ментального здоров’я громадян», – резюмують учасники зібрання.

Наостанок організатори дякують усім учасникам психологічного марафону «Шлях стійкості та гармонізації», присвяченого 10-річчю створення кафедри практичної психології, за теплі слова підтримки, за професійні дискусії та неповторну атмосферу заходу. Також вдячні керівництву УГСП в особі ректора Віталія Коцура за сприяння у професійному зростанні викладачів кафедри та підтримку в реалізації вищої мети у підготовці майбутніх практичних та клінічних психологів.

Пресцентр факультету педагогічної освіти, менеджменту і мистецтва